• Wakacje z Misjami 2017

  Wakacje z Misjami 2017

  Zapraszamy dzieci i młodzież na XXXI edycję Wakacji z Misjami. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem "Ochrzczeni - Posłani".
  Read More
 • 13. Misyjny Zjazd Dzieci

  13. Misyjny Zjazd Dzieci

  Zapraszamy na tegoroczną edycję Misyjnego Zjazdu Dzieci, która tradycyjnie odbędzie się w Nysie.
 • Akcja Kierowców 2017

  Akcja Kierowców 2017

  XXIII Werbistowska Akcja Pomocy na rzecz Misyjnych Środków Transportu wkracza powoli w decydującą fazę.
  Read More

 
    WIADOMOŚCI
 
 • Śp. o. Antoni Brączek SVD

  BIESLKO-BIAŁA
  20 czerwca zmarł o. Antoni Brączek SVD, misjonarz w Paragwaju. Przyjechał do Polski 9 maja na swój urlop w Ojczyźnie.

  Zmarł kilka dni przed jubileuszem 50-lecia swoich święceń kapłanśkich, który zamierzał celebrować w swojej rodzinnej parafii w Bielsku-Białej. Miał 84 lata. Na misjach spędził prawie 50 lat.

   
 • "Zbrodnia Katyńska" w Muzuem w Pieniężnie

  muzeum katyn05PIENIĘŻNO
  13 czerwca 2017 roku w Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie została udostępniona nowa wystawa czasowa pod tytułem: „Zbrodnia Katyńska”.

  Wystawa przygotowana została przez Komitet Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, a użyczona  muzeum w Pieniężnie przez Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie.

   
 • Młodzieżowy Kongres Misyjny w Ełku

  elk kongres mlodz02EŁK
  17 czerwca odbyła się w Ełku Stacja Młodzieżowa I Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej pod hasłem „Idźcie i głoście". W wydarzeniu czynny udział wzięli werbiści z Pieniężna i z krajów misyjnych oraz Siostry SSpS.

  Spotkania z misjonarzami, świadectwa wiary, „aleja misyjna”, koncerty muzyczne i msza święta - to wszystko znalazło się w programie Kongresu.

   
 • Na medytacji w Chludowie

  medytacja chludowoCHLUDOWO
  W werbistowskiem Domu Misyjnym Św. Stanisława Kostki w Chludowie odbyło się jednodniowe odosobnienie Poznańskiej Grupy Medytacyjnej.

  Na program sesji złożyła się modlitwa medytacyjna, brewiarzowa, praca z ciałem a także medytacyjna wędrówka po klasztornym parku.

   
 • Wakacyjny Kurs Biblijno-Filozoficzny 2017

  kurs bibfiloz2017PIENIĘŻNO
  Zapraszamy na kolejny Kurs Biblijno-Filozoficzny, który odbędzie się w dniach 13-19 lipca w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie.

  Tegoroczne spotkanie przebiegać będzie pod hasłem „Świat ludzkich uczuć”.

   
 • Plan IX Misyjnego Święta Młodych

  msm2017 02NYSA
  Do rozpoczęcia IX Misyjnego Święta Młodych pozostało niewiele ponad dwa tygodnie. Przygotowania do wydarzenia wkroczyły zatem w ostatnią fazę.

  Oto szczegółowy plan imprezy, która po raz pierwszy w tym roku odbędzie się w Nysie w dniach 30 czerwca - 2 lipca.

   
 • Zmarł o. Bernard Guhs SVD

  sp bghus smallMONACHIUM
  3 czerwca 2017 zmarł w Monachium o. Bernard Guhs, misjonarz w Boliwii, a przez ostatnie lata duszpasterz parafii św. Jadwigi w Monachium. Miał 64 lata.

  Requiem w intencji zmarłego odbędzie się 9 czerwca 2017 w kościele św. Jadwigi w Monachium, zaś msza pogrzebowa 16 czerwca 2017 w St. Wendel, Niemcy.

    W DWÓCH SŁOWACH

PAPUA NOWA GWINEA. O. Jan Czuba SVD został mianowany sekretarzem Ministerstwa Edukacji Papui Nowej Gwinei.
        WAŻNE
      

PANAMA. O. Józef Gwóźdź SVD, misjonarz w Panamie, zaprasza na swoją stronę internetową, na której przybliża swoją pracę, a także pokazuje Panamczyków i piękno kraju. Stronę znaleźć można pod adresem www.misjapanama.pl.
        POLECAMY
       

NIDZICA. 2 czerwca na stadionie miejskim w Nidzicy odbył się XVIII Turniej Piłki Nożnej im. ks. Ryszarda Gamańskiego, Kapelana Orłów Górskiego. Rozpoczęcie rozgrywek o godz. 10.00.

PIENIĘŻNO. Laureatów tegorocznej edycji konkursu "Gdy myślę misje..." znaleźć można TUTAJ. W naszej galerii obejrzeć również można niektóre prace konkursowe. Zapraszamy!

TORUŃ. W dniach 17-19 maja w Toruniu odbył się IV Międzynarodowy Kongres Azjatycki. W panelu "Religie i wspólnoty religijne współczesnej Azji" wziął udział o. Stanisław Wargacki SVD z wykładem "Religia popularna w Chinach jako przejaw ożywienia religijnego".

PIENIĘŻNO. W dniach 12-14 maja w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie odbyło się spotkanie rodziców i bliskich kleryków i braci w ślubach czasowych. Fotografie z tego spotkania obejrzeć można na stronie www.seminarium.org.pl.

WARSZAWA. 11 maja o godz. 18.30 w siedzibie SIETAR Polska w Warszawie odbędzie sie prezentacka książki o. Damiana Cichego SVD o uchodźcach w Kościele Katolickim.

WARSZAWA. 9 maja w SGH Warsaw School of Economics odbył się wyklad o. dra Jacka Gniadka SVD zatutyłowany "Antropologiczne podstawy wolnej ekonomii".


POLSKAPOLSKA    EUROPAEUROPA    AFRYKAAFRYKA
AMERYKAAMERYKA PŁD./PŁN    AZJAAZJA    OCEANIAOCEANIA

zjazd misyjny dzieci2017 logo

 

    CZYTELNIA
 

Dialog życia z wyznawcami islamu

islchristDialog życia jest podstawową formą dialogu, który Kościół katolicki prowadzi z innymi religiami. W dialogu codzienności uczestniczyłam z tej racji, iż zostałam posłana przez moje Zgromadzenie Franciszkanek Misjonarek Maryi (FMM) do pracy w Afryce Północnej.

W skład naszej północnoafrykańskiej prowincji wchodzi Algieria, Tunezja i Libia. Najdłużej przebywałam w Libii. Moje świadectwo będzie dotyczyć przede wszystkim tego kraju.

 WKRÓTCE W CZYTELNI
Misyjne impulsy
papieża Franciszka

ZAPRASZAMY
26 czerwca
- 5 lipca
Spotkanie misyjne ze św. Małgorzatą (Bytom)
26 czerwca
- 5 lipca
Wakacje z Misjami (Ocypel) - wolne miejsca
30 czerwca
- 2 lipca
Misyjne Święto Młodych (Nysa)
13-19
lipca
Wakacyjny Kurs Biblijno-Filozoficzny (Pieniężno)
23
lipca
Finał XXIII Akcji św. Krzysztofa (Pieniężno)
29 lipca
- 7 sierpnia
Wakacje z Misjami (Ocypel) - wolne miejsca
3-6
sierpnia
Skupienie rekolekcyjne dla młodzieży męskiej (Pieniężno)
9-18
sierpnia
Wakacje z Misjami (Ocypel) - wolne miejsca
13-18
sierpnia
"Pod sztandarem werbistów" - piesza pielgrzymka z Nysy do Częstochowy
16
września
13. Zjazd Misyjny Dzieci (Nysa)

Nie pamiętasz hasła? To nie jest problem. Wpisz poniżej swój adres poczty elektronicznej podany podczas rejestracji i kliknij przycisk „Wyślij”. Otrzymasz specjalny kod umożliwiający zalogowanie się i dokonanie zmiany hasła.
Sprawdź za kilka chwil swoją skrzynkę pocztową. Gdy otrzymasz wiadomość z kodem weryfikującym, skopiuj go i podaj podczas logowania, a następnie dokonaj zmiany hasła.

 
© Misjonarze Werbiści 2017
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.