"Misjonarz" i "Animator" - prenumerata na 2018

PIENIĘŻNO. Już dziś zachęcamy do wykupienia prenumeraty miesięcznika MISJONARZ oraz kwartalnika ANIMATOR na 2018 rok. Oba czasopisma są doskonałym narzędziemi animacji i ewangelizacji, a także nieocenioną pomocą podczas tworzenia gablot i tablic ogłoszeń.

Dzięki prenumeracie otrzymujecie Państwo wybrane czasopismo na czas, bezpośrednio do swojego domu albo miejsca pracy. Nie ma zatem konieczności szukania go w punktach sprzedaży lub każdorazowego zamawiania.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2smodern

Najnowszy numer miesięcznika MISJONARZ

WARSZAWA. Tematem przewodnim listopadowego numeru miesięcznika MISJONARZ jest śmierć w różnych kulturach. Przeczytamy zatem o praktykach związanych z pochówkiem w różnych częściach świata, o śmierci według islamu, o rytuale guali stosowanym przed pochówkiem dzieci w Kolumbii, czy o ludziach mieszkających na cmentarzach na Filipinach

W numerze znajdziemy także między innymi relację z ukoronowania figury Matki Boskiej w Irkucku i kolejne spojrzenie na misję wśród Łotyszy. W cyklu "Popularna historia misji" przeczytamy o rozprzestrzenianiu się wiary w świecie antycznym, zaś w dziale "Świat misyjny" znaleźć można wywiad z o. Zbigniewem Wesołowskim SVD, który odpowiada na pytania o Kościół w Chinach.

Więcej: www.misjonarz.pl

0
0
0
s2smodern

Książka "Misja Panama"

WARSZAWA. Można już zamawiać książkę "Misja Panama" autorstwa o. Józefa Gwoździa SVD. Zamówienia można dokonywać na specjalne dedykowanej stronie internetowej www.misjapanama.com.pl.

Książka, wydana przez Wydawnictwo GOTÓW, stanowi cegiełkę w projekcie "Bilet dla Brata 2.0", dzięki któremu będzie można sfinansować część kosztów wyjazdu polskiej młodzieży na Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2smodern

Oblicza Islamu w werbistowskim nurcie

PIENIĘŻNO. Wybrane zagadnienia z dynamiki procesów islamizacyjnych we współczesnej Europie, czy przyczyny, przebieg i konsekwencje rewolucji islamskiej w Iranie to niektóre tematy kolejnego numeru półrocznika misjologiczno-religioznawczego Nurt SVD.

"Oblicza islamu cz. III" to temat numeru 1/2017 czasopisma, który podejmuje się dalszej analizy religii Mahometa i jej wpływu na dzisiejszy świat.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2smodern

"Urodziłem się, aby latać..."

GÓRNA GRUPA. Wydawnictwo VERBINUM wydało film DVD o pracy i życiu o. Macieja Malickiego SVD w Zimbabwe.

Film zatytułowany "Urodziłem się, aby latać..." zrealizowany został przez ojców: Mirosława Wołodko SVD (Togo) oraz Zdzisława Grada SVD (Madagaskar).

Czytaj więcej...

0
0
0
s2smodern

Film o dzieciach z ekwadorskiego "rozlewiska"

PIENIĘŻNO
Referat Misyjny w Pieniężnie wydał nowy film video w ramach videoteki Misjonarzy Werbistów.

Film „Dzieci Ventanas” opowiada o Fundacji Fu Shen Fu, jaką założył o. Jan Koczy SVD w liczącym 40 tys. mieszkańców miasteczku Ventanas w Ekwadorze.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2smodern