Najnowszy numer miesięcznika MISJONARZ

WARSZAWA. Dostępny już jest wrześniowy numer miesięcznika MISJONARZ. W numerze przeczytamy m.in. o święcie Podwyższenia Krzyża Świętego w Kolumbii, o budowaniu szkół w Togo, o misji wśród Łotyszy, czy o zwyczaju zdejmowania butów w Japonii.

O. Michał Radomski SVD pisze o święcie Podwyższenia Krzyża Świętego w Kolumbii, zaś w dziale "Świat misyjny" prezentujemy Meksyk i mamy rozmowę z s. Ireną Góralską SSpS z Meksyku.

0
0
0
s2sdefault

Oblicza Islamu w werbistowskim nurcie

PIENIĘŻNO. Wybrane zagadnienia z dynamiki procesów islamizacyjnych we współczesnej Europie, czy przyczyny, przebieg i konsekwencje rewolucji islamskiej w Iranie to niektóre tematy kolejnego numeru półrocznika misjologiczno-religioznawczego Nurt SVD.

"Oblicza islamu cz. III" to temat numeru 1/2017 czasopisma, który podejmuje się dalszej analizy religii Mahometa i jej wpływu na dzisiejszy świat.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2sdefault

"Urodziłem się, aby latać..."

GÓRNA GRUPA. Wydawnictwo VERBINUM wydało film DVD o pracy i życiu o. Macieja Malickiego SVD w Zimbabwe.

Film zatytułowany "Urodziłem się, aby latać..." zrealizowany został przez ojców: Mirosława Wołodko SVD (Togo) oraz Zdzisława Grada SVD (Madagaskar).

Czytaj więcej...

0
0
0
s2sdefault

Film o dzieciach z ekwadorskiego "rozlewiska"

PIENIĘŻNO
Referat Misyjny w Pieniężnie wydał nowy film video w ramach videoteki Misjonarzy Werbistów.

Film „Dzieci Ventanas” opowiada o Fundacji Fu Shen Fu, jaką założył o. Jan Koczy SVD w liczącym 40 tys. mieszkańców miasteczku Ventanas w Ekwadorze.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2sdefault