Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) zgodnie z unijnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Używane są one w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności w naszym serwisie

PIENIĘŻNO. Wybrane zagadnienia z dynamiki procesów islamizacyjnych we współczesnej Europie, czy przyczyny, przebieg i konsekwencje rewolucji islamskiej w Iranie to niektóre tematy kolejnego numeru półrocznika misjologiczno-religioznawczego Nurt SVD.

"Oblicza islamu cz. III" to temat numeru 1/2017 czasopisma, który podejmuje się dalszej analizy religii Mahometa i jej wpływu na dzisiejszy świat.

W numerze znaleźć można m.in. takie zagadnienia, jak: Kalifat i współczesna próba jego reaktywacji, miejsca święte i pielgrzymkowe w islamie sufickim i szyickim, spojrzenie Koranu na relację Islamu wobec judaizmu i chrześcijaństwa, czy wzmianki Koranu o Trójcy Świętej. Znaleźć można także próbę odpowiedzi na pytanie, czy jest dziś jeszcze możliwy dialog między chrześcijaństwem i Islamem.

W najnowszym Nurcie SVD nie zabrakło także analizy bardziej ogólnych zagadnień misjologicznych i religioznawczych, jak np. problem miejsca religii w państwie demokratycznym, funkcje i treści misjograficzne polskiej międzywojennej beletrystyki misyjnej, czy analiza stanowiska Światowej Rady Kościołów wobec globalnej nędzy i cierpienia.

Pełny najnowszy numer Nurt SVD, a także archiwum czasopisma znaleźć można na stronie www.nurtsvd.pl.

0
0
0
s2smodern