ZIELONKA
18 marca 2017 roku w szpitalu w Wołominie zmarł o. Alojzy Dłużniewski SVD, w 82 roku życia, w 59 roku ślubów zakonnych, w 53 roku kapłaństwa.

Był misjonarzem w Papui Nowej Gwinei i wieloletnim duszpasterzem parafiach diezecji: Opolskiej, Poznańskiej i Warmińskiej.

GÓRNA GRUPA
15 marca 2017 roku nad ranem Pan życia i śmierci powołał do siebie swego sługę o. Grzegorza Konkola, kapłana ze Zgromadzenia Słowa Bożego.

O. Grzegorz zmarł w Domu Misyjnym św. Józefa w Górnej Grupie w 94 roku życia, 67 roku ślubów zakonnych, 65 roku święceń kapłańskich.

ZIELONA GÓRA
II niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku była obchodzona pod hasłem "Gdzie misjonarze - tam nadzieja".

Właśnie w tę niedzielę, 12 marca, w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, odbyło się spotkanie rejonowe dobrodziejów, przyjaciół i animatorów Dzieła Misyjnego Rodziny Arnoldowej.

PIENIĘŻNO
Serdecznie zapraszamy na tegoroczne weekendowe skupienie Animatorów i Dobrodziejów Dzieła Misyjnego, które odbędzie się w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie w dniach 24-26 marca 2017 roku (piątek-niedziela).

Spotkanie rozpocznie się pierwszego dnia o godz. 18.00, a zakończenie ostatniego dnia obiadem o godz. 12.00.

marzec 2017WARSZAWA
W marcowym numerze miesięcznika
"Misjonarz" polecamy między innymi:

Z misją wśród trędowatych http://www.werbisci.pl/administrator/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit&id=1383
Przez długie lata symbolem osób odrzuconych i pozbawionych nadziei byli trędowaci. Wypędzano ich z wiosek, skazywano na pobyt w specjalnych koloniach czy na wyspach odosobnienia.

CHLUDOWO
Wspólnota Domu Misyjnego św. Stanisława Kostki zaprosiła parafian w Chludowie oraz wszystkich chętnych do uczestnictwa w niedzielnych nabożeństwach „Gorzkich Żali” odprawianych w czasie tegorocznego Wielkiego Postu.

W trakcie tych nabożeństw kazania pasyjne wygłosi o. Kazimierz Grabowski SVD, wicerektor.

GÓRNA GRUPA
6 marca 2017 roku zmarł na oddziale chorych Domu Misyjnego św. Józefa w Górnej Grupie o. Józef Krettek, misjonarz z Papui Nowej Gwinei.

O. Józef zmarł w 81 roku życia, 63 roku ślubów zakonnych, 55 roku kapłaństwa, po 50 latach pracy misyjnej.

spotk dobrodz chludowo02CHLUDOWO
5 marca, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, odbyło się spotkanie Przyjaciół i Darczyńców Domu Misyjnego św. Stanisława Kostki w Chludowie.

Zorganizował je o. Czesław Brzezicki SVD, pełniący obowiązki referenta misyjnego w chludowskiej wspólnocie. Do Chludowa przybyło ok. 50 osób z Poznania i okolic.

WARSZAWA
O. Edward Konkol SVD został laureatem VI edycji Nagrody im. Jana Rodowicza "Anody". Nagrodzono go za całokształt dokonań i postawę życiową.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 5 marca 2017 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego.

POZNAŃ
Środa Popielcowa to początek Wielkiego Postu. W tym dniu rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Misjonarz na post”.

Po zaledwie kilku dniach prawie 2500 osób wspiera polskich misjonarzy. W akcję po raz kolejny włączył się m.in. miesięcznik MISJONARZ.

PIENIĘŻNO
24 lutego 2017 roku w Muzeum Misyjno-Etnograficznym została udostępniona nowa wystawa czasowa „W oleskiem rzeźbione” ze zbiorów Oleskiego Muzeum Regionalnego w Oleśnie.

Większość eksponowanych rzeźb to dzieła Stanisława Majewskiego, ale podziwiać można również kilka prac Władysława Kochalskiego oraz Alojzego Jarząba.

ST. OTTILIEN / NIEMCY
Lectioyouth.net to nowy portal internetowy adresowany do młodych na kontynencie afrykańskim. Jego celem jest pomoc w duszpasterstwie biblijnym.

W przygotowanie portalu czynnie włączyli się werbiści pracujący w Afryce.

 
© Misjonarze Werbiści 2017
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.