logo kierowcy 201702PIENIĘŻNO
Serdecznie zapraszamy 23 lipca 2017 roku do kościoła Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie na uroczystą Mszę św. podsumowującą tegoroczną Akcję św. Krzysztofa.

Msza św. odprawiona zostanie o godz. 10.00 w ramach Nowenny ku czci św. Krzysztofa, w intencji darczyńców i ich rodzin, a także wszystkich, którzy ponieśli śmierć na naszych drogach.

CHLUDOWO
W niedzielę 16 lipca zakończyły się w Chludowie zmagania sportowe w ramach XIII Parafiady Królowej Pokoju. W finałowym meczy piłki nożnej Prawica Boga ze Złotnik pokonała w rzutach karnych 4:2 Trzcinę Nadłamaną z Chludowa.

Finałowy mecz piłki nożnej w niedzielny wieczór był, tradycyjnie już, ostatnim akordem odbywającej się od 13 lat parafialnej imprezy sportowej w podpoznańskim Chludowie. Trzecie miejsce zajęła drużyna Nasienie Zbawienia.

zjazd misj2017 02PIENIĘŻNO
Gdy patrzymy na program spotkania misjonarzy w Pieniężnie (6-9 lipca br.) odnajdujemy schemat, który zasadniczo nie zmienia się od dawna. Wydarzenie rozpoczynają przedstawiciele Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego.

Kolejne dni poświęcone są sytuacji Polskiej Prowincji i kondycji instytucji wspierających misje. Pozornie to samo, a jednak za każdym razem trochę inaczej. W innych okolicznościach i z innymi misjonarzami.

sp bernhard danch

ST. WENDEL / NIEMCY
Nad ranem dnia 12 lipca 2017 roku na oddziale seniorów w werbistowskim Domu Misyjnym św. Wendelina w Sankt Wendel w Niemczech zasnął w Panu w czasie snu o. Bernard Danch, w 93 roku życia, w 67 roku ślubów zakonnych i 67 roku kapłaństwa.

Bernard Danch urodził się w 10 września 1924 roku w Chorzowie (Królewska Huta) w wielodzietnej rodzinie Andrzeja i Elfriedy z domu Rużycka.

wczasorekolekcje 1.2017CHLUDOWO
W dniach 07–16 lipca odbywają się w Domu Misyjnym św. Stanisława Kostki w Chludowie wczasorekolekcje dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych.

Rekolekcje zostały zorganizowane przez Caritas archidiecezji poznańskiej. Uczestniczy w nich 25 osób, którym pomaga 7 wolontariuszy i dwie siostry Serafitki: s. Pia i s. Rozalia.

redukcje jezuickie01PIENIĘŻNO
8 lipca 2017 roku, podczas dorocznego zjazdu misjonarzy będących na urlopie w kraju, w Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie została otwarta wystawa czasowa pod tytułem „Redukcje jezuickie”.

Otwarcia wystawy dokonali o. Adam Michałek SVD, prorektor Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie oraz o. Józef Maciołek SVD, prowincjał Nowogwinejskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego.

dzwony201701PIENIĘŻNO
W niedzielę 9 lipca 2017 roku, podczas spotkania misjonarzy w Pieniężnie, odbyła się uroczystość poświęcenia i symbolicznego przekazania czterech dzwonów kościelnych do Demokratycznej Republiki Kongo.

Aktu poświęcenia dokonał bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

parafiada chld2017 02CHLUDOWO
W sobotę 1 lipca rozpoczęła się Parafiada Królowej Pokoju. To już 13. edycja tej sportowej imprezy, która rok w rok przyciąga do wspólnej zabawy i modlitwy niemal całą społeczność tej miejscowości  i okolic – bez względu na wiek.

Organizatorem parafiady od samego początku jest o. Mirosław Piątkowski SVD, obecnie z Bytomia, sam zapalony piłkarz i kibic. Parafiada obfituje w wydarzenia sportowe, kulinarne, muzyczne i… taneczne.

Lipiec-Sierpień 2017WARSZAWA
W wakacyjnym numerze miesięcznika
"Misjonarz" polecamy między innymi:

Zaufaj mu, On sam będzie działał
W sierpniu ubiegłego roku miałam przyjemność wyjechać na miesięczny wolontariat misyjny do Nagalandu – stanu w północno-wschodnich Indiach, w 90% chrześcijańskiego. Był to wyjazd organizowany przez jedno ze zgromadzeń zakonnych działających w Warszawie.

iskry milosierdzia na laczach 800pxGÓRNA GRUPA
Wydawnictwo VERBINUM wydało książkę autorstwa Olgierdy Furmanek i o. Henryka Ślusarczyka prezentującą doświadczenia tlumaczy symultanicznych pracujących podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Książka "Iskry miłosierdzia na łączach" pomaga przeżyć ŚDM z perspektywy tajemniczej, elitarnej kabiny tłumacza symultanicznego. Tłumacze SDM sami opowiadają o tym, kim są, dlaczego tłumaczyli, kto ich wybrał i dlaczego się odważyli podjąć takie wyzwanie.

BIESLKO-BIAŁA
20 czerwca zmarł o. Antoni Brączek SVD, misjonarz w Paragwaju. Przyjechał do Polski 9 maja na swój urlop w Ojczyźnie.

Zmarł kilka dni przed jubileuszem 50-lecia swoich święceń kapłanśkich, który zamierzał celebrować w swojej rodzinnej parafii w Bielsku-Białej. Miał 84 lata. Na misjach spędził prawie 50 lat.

muzeum katyn05PIENIĘŻNO
13 czerwca 2017 roku w Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie została udostępniona nowa wystawa czasowa pod tytułem: „Zbrodnia Katyńska”.

Wystawa przygotowana została przez Komitet Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, a użyczona  muzeum w Pieniężnie przez Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie.

 
© Misjonarze Werbiści 2017
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.