______________


 

final konkursu2017 05PIENIĘŻNO
20 maja 2017 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie odbył się finał IV edycji konkursu plastyczno-literacko-filmowego "Gdy myślę misje...".

W tym roku hasło główne konkursu brzmiało "Prześladowani chrześcijanie. Mogę im pomóc.” Do Pieniężna zjechały indywidualne osoby oraz dzieci i młodzież w zorganizowanych grupach szkolnych.

banarnowicze posw sankt01BARANOWICZE
W stulecie objawień w Fatimie, 13 maja 2017 roku, prowadzony przez werbistów z Regii Ural kościół Matki Boskiej Fatimskiej w Baranowiczach na Białorusi otrzymał status sanktuarium maryjnego diecezji Pińskiej.

Decyzja biskupa Antoniego Dziemianko, ordynariusza diecezji została ogłoszona na uroczystej mszy świętej w baranowickiej świątyni z udziałem duchowieństwa, rodzin zakonnych i licznych wiernych. Wydarzenie to ma szczególny wymiar dla Kościoła lokalnego.

golkowice2017 01GOLKOWICE
13 maja, w stulecie objawień fatimskich, w werbistowskiej parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Golkowicach w archidiecezji krakowskiej, odbyła się uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego.

Konsekracji dokonał ks. bp Tadeusz Pieronek, który obecnie pomaga biskupom archidiecezji krakowskiej w czynnościach liturgicznych.

PIENIĘŻNprzesl opendoors pno01O
10 maja 2017 roku w Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie została udostępniona nowa wystawa czasowa zatytułowana „W służbie prześladowanym chrześcijanom”.

Wystawa użyczona zosta przez organizację Open Doors Polska.

wzm logo2017 whitePIENIĘŻNO
Zapraszamy dzieci i młodzież na XXXI edycję Wakacji z Misjami. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem "Ochrzczeni - Posłani".

Wakacje z Misjami odbędą się tradycyjnie w Ocyplu k. Starogardu Gdańskiego w Borach Tucholskich nad pięknym jeziorem Ocypel.

car boliviaPIENIĘŻNO
XXIII Werbistowska Akcja Pomocy na rzecz Misyjnych Środków Transportu wkracza powoli w decydującą fazę.

Jak co roku Referat Misyjny z Pieniężna, organizator Akcji, zachęca i prosi o wspacie misjonarzy.

papiez egipt2017 03KAIR / EGIPT
W zakończonej niedawno papieskiej pielgrzymce do Egiptu wzięli udział werbiści.

Jednym z nich był o. Andrzej Dzida SVD, misjonarz z Sudanu Płd., który obecnie przebywa na studiach w Egipcie

MOSKWA
W moskiewskiej parafii św. Olgi zakończyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia posługi Zgromadzenia Słowa Bożego na Wschodzie.

Inauguracyjną mszę świętą 26 kwietnia odprawił ks. bp Jerzy Mazur SVD, ordynariusz ełcki i były pierwszy przełożony werbistów na Białorusi i w Rosji.

PIENIĘŻNO
Zapraszamy na finał konkursu misyjnego "Gdy myślę misje...", który odbędzie się 20 maja 2017 roku w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie.

Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem "Prześladowani chrześcijanie. Mogę im pomóc!".

skup dobr201702PIENIĘŻNO
Tegoroczne weekendowe skupienie dla Animatorów i Dobrodziejów Dzieła Misyjnego z Rodziny Arnoldowej odbyło się w Misyjnym Seminarium Księży Werbistów w Pieniężnie w dniach od 24-26 marca. Wzięło w nim udział 46 uczestników z różnych stron Polski.

Głównym organizatorem i prowadzącym zjazd był dyrektor Referatu Misyjnego o. Wiesław Dudar SVD, któremu wiernie pomagała s. Danuta Piasecka SSpS. 

kwiecień 2017WARSZAWA
W kwietniowym numerze miesięcznika
"Misjonarz" polecamy między innymi:

Jasna noc
Ludzie w Afryce bardzo boją się nocy. Nikt już wtedy nie wychodzi na ulice, a nawet na ścieżki w wioskach. Każdy boi się ciemności, z wielu powodów. Najczęściej jednak Afrykańczycy boją się, że mogą zostać ukąszeni przez żmiję albo napadnięci przez złodziei.

 
© Misjonarze Werbiści 2017
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.