msm2017NYSA
Spotkanie kontynentalne, Droga krzyżowa, Adoracja oraz koncerty Arkadio i Anastasis. Brzmi interesująco? Do tego spotkania z misjonarzami i młodymi ludźmi z otwartym sercem na Boga!

Rozpocznij tegoroczne wakacje w całkiem inny sposób i wybierz się na Misyjne Święto Młodych do Nysy. Na przełomie czerwca i lipca już po raz dziewiąty młodzież z całej Polski zgromadzi się na tym misyjnym wydarzeniu.

msm2017bannerTematem przewodnim tegorocznego Misyjnego Święta Młodych będzie przypomnienie słów papieża Franciszka, które skierował do młodych, na Światowych Dniach Młodzieży. Stąd też hasło: "Wstań z kanapy".

Każde Misyjne Święto Młodych jest inne. Każde pokazuje inne regiony świata i inne historie osób, które zaufały Bogu. Tegoroczne spotkanie będzie podsumowaniem Światowych Dni Młodzieży.

Każdy dzień przebiegać będzie pod hasłem: dziękuję, proszę, przepraszam. Czyli słów, na które papież Franciszek, zwrócił szczególną uwagę w Krakowie. Nawiążemy również do hasła roku duszpasterskiego: "Idźcie i głoście". Będzie to zachęta, aby ruszyć się z kanapy i głosić swoim życiem wiarę w Chrystusa.

Nie zabraknie czasu na dobrą zabawę i uczestnictwo w koncertach. W tym roku swoją obecność potwierdził Arkadio (Arkadiusz Zbozień), raper, freestylowiec, mówca. Jego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach. Od 4 lat regularnie występuje w Polsce i wśród zagranicznej Polonii z koncertami oraz autorskimi programami zachęcającymi do pozytywnych zmian w życiu.

W niedzielę na zakończenie spotkania odbędzie się koncert zespołu Anastasis. To polski zespół grający muzykę z pogranicza metal/industrial, założony w 1998 w Legnicy. Zespół łączy muzykę metalową z tekstami z przesłaniem chrześcijańskim.

Tegoroczne IX Misyjne Święto Młodych w Nysie odbędzie się w dniach 30 czerwca–2 lipca. Wśród zaproszonych gości są m.in. ks. Emil Parafiniuk – duszpasterz powołań oraz o. Eryk Koppa SVD – prowincjał werbistów.

Koszt uczestnictwa w całym wydarzeniu to 70 zł. Wszelkie szczegóły znajdziemy na FB pod nazwą IX MSM lub pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Marta Molińska-Glura

 
© Misjonarze Werbiści 2017
Templates by Joomla Perfect and Web Design Builders
Design by : Szymon Gołąbek.