KULIKOWO / OBWÓD KALININGRADZKI. W Kulikowie w Obwodzie Kaliningradzkim zakończyły się Wakacje z Bogiem dla dzieci z grekokatolickiej Parafii Bożego Narodzenia w Kaliningradzie.

W wakacyjnym wypoczynku, zorganizowanym przez o. Andrzeja Zalewskiego SVD, wzięło udział 15 dzieci i 15 dorosłych opiekunów. Oprócz dzieci grekokatolickich były także dzieci z rodzin prawosławnych i staroborzędowców.

Tegoroczne Wakacje z Bogiem przebiegały pod hasłem "Chrześcijańska Planeta". Dzień zaczynał się od ćwiczeń porannych, po których następowała modlitwa, śniadanie i zajęcia w grupach. Po zajęciach codzienne była Boska Liturgia św. Jana Złotoustego. Po obiedzie był czas na wyjścia nad morze.

Gościliśmy artystów malarzy, pracowników Centrum Kultury i Rekreacji ze Swietłogorska, którzy przeprowadzili dla dzieci warsztaty lepienia aniołów z gliny oraz sportowe zajęcia związane z bohaterami rosyjskich bajek - mówi o. Andrzej. - Po kolacji mieliśmy jeszcze czas na pogodne wieczory i wspólną modlitwę.

Wakacje z Bogiem w Kulikowie trwały od 31 lipca do 6 sierpnia. Zorganizowane zostały w Domu św. Rafała założonym przez organizację Lumen Christi. Mogły się odbyć dzięki pomocy finansowej Prokury Misyjnej Polskiej Prowincji SVD.

O. Andrzej Zalewski SVD otrzymał święcenia kapłańskie w 2013 roku. Krótko po świeceniach rozpoczął posługę we wspólnocie grekokatolickiej w Kaliningradzie. Od 2 lat jest proboszczem nowoutworzonej Parafii ku czci Bozego Narodzenia Kościoła Katolickiego obrządku Bizantyjskiego.

         

0
0
0
s2smodern

Polecamy

 • 100 lat werbistów w Rafael Calzada

  100 lat werbistów w Rafael Calzada

  ARGENTYNA. 19 października w mieście Rafael Calzada w Prowincji Buenos Aires uroczyście celebrowana będzie 100. rocznica pracy werbistów. Pierwszymi, którzy WIĘCEJ
 • Tortola po kataklizmach

  Tortola po kataklizmach

  KARAIBY. W ostatnich miesiącach wyspa Tortola w archipelagu Brytyjskich Wysp Dziewiczych na Karaibach została trzykrotnie zdewastowana przez naturalne kataklizmy - sierpniowe WIĘCEJ
 • Potrójny jubileusz w Togo

  Potrójny jubileusz w Togo

  TOGO. 7 października, w 14. rocznicę kanonizacji św. Arnolda Janssena, zgromadzenia przez niego założone i działające w Togo obchodziły potrójny WIĘCEJ
 • 1