Muzyka językiem ewangelizacji

POZNAŃ. 24 listopada w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się wystawa i koncert pt. "Gdy muzyka staje się narzędziem ewangelizacji".

Zarówno część muzyczna jak i ekspozycyjna oparte zostały na pracach i badaniach o. prof. Piotra Nawrota SVD, który jest jednym z najważniejszych specjalistów muzyki misyjnego baroku Ameryki Łacińskiej na świecie.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2smodern

Wystawa o jednym z najważniejszych etnologów

OLSZTYN.  Wystawa zatytułowana „Misjonarz ze Śląska, o. Paul Joachim Schebesta SVD – pionier badań wśród Pigmejów i Negrytów”, która powstała przy współpracy Koła Naukowego Antropologii Kultury i Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Nie inaczej było  9 listopada 2017 roku w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, gdzie odbył się kolejny wernisaż tejże wystawy.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2smodern

Dzień Modlitwy za Kościół w Wietnamie 2017

WARSZAWA. 24 listopada w Kościele Katolickim obchodzimy wspomnienie 117 męczenników wietnamskich - Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy. Z tej okazji zapraszamy na obchody Dnia Modlitwy za Kościół w Wietnamie. 

O godzinie 19:00 w Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Warszawie (ul. Modlińska 4) zostanie odprawiona Msza św.  z udziałem abp Henryka Hosera, ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej. Liturgia w intencji migrantów i uchodźców będzie sprawowana w języku polskim i wietnamskim.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2smodern

"Fizjonomia milczenia" w Ostródzie

OSTRÓDA. Od 16 listopada w Muzeum w Ostródzie prezentowna jest wystawa zatytułowana "Fizjonomia milczenia. Krajobraz w sztuce Liao ci Fu". Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Misyjno-Etnograficznego z Pieniężna.

Liao Ci Fu jest 73-letnim tajwańskim artystą, przedstawicielem malarstwa shan shui.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2smodern

Wystawa o kobietach w Afryce

PIENIĘŻNO. 8 listopada w Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie została udostępniona nowa wystawa czasowa pt. „Twarde jak heban – codzienność afrykańskich kobiet”.

Obrazy namalowane przez Togijczyka Anaina Allaha oraz batiki z Togo i Ghany przedstawiają trudne życie afrykańskich kobiet.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2smodern

Młodzież spotkała się z migrantami

WARSZAWA. Ojciec Święty w orędziu na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy pisze: „każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym każdej epoki”. Sytuację możemy odwrócić.

A czy my możemy być tymi, którzy pukają do drzwi migrantów, którzy już są w naszym kraju? Na taki pomysł wpadła pani Ewa Wrzeszczyńska, katechetka ze szkoły im. św. Jana Pawła II w Wielkim Komorsku w woj. kujawsko-pomorskim.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2smodern

O. Antoni Koszorz SVD uhonorowany medalem „Benemerenti”

WARSZAWA. 13 listopada podczas Gali na Zamku Królewskim w Warszawie o. Antoni Koszorz SVD został uhonorowany medalem „Benemerenti in Opere Evangelizationis” za szczególne i wybitne zasługi w dziele misyjnym.

Uroczystość odbyła się z okazji 50. rocznicy działalności Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Oprócz o. Antoniego uhonorowano także 15 innych osób i instytucji.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2smodern

Wrócić przemienionym...

CHLUDOWO. Na początku listopada 2017 roku 25 osób z Poznańskiej Grupy Medytacji Chrześcijańskiej odbyło jednodniowe odosobnienie w Domu Misyjnym Św. Stanisława Kostki w Chludowie. W sesji medytacyjnej wzięła także udział grupa osób z Gniezna.

Uczestnikom przyświecały słowa abpa Arseniusza z tradycji Ojców Pustyni, który usłyszał od Boga wezwanie w postaci trzech słów: „uciekaj, milcz, módl się”.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2smodern

Polecamy

  • 1