Msze święte za migrantów i uchodźców

WARSZAWA. Migracja nie jest zjawiskiem nowym i zatacza coraz szersze kręgi. Problem pośrednio lub bezpośrednio dotyczy także Polski. Werbiści, postanawiając wyjść naprzeciw temu wezwaniu, rozpoczynają comiesięczne Msze święte w tej intencji.

Msze odprawiane będą w werbistowskiej Parafii św. Jadwigi Śląskiej na warszawskim Żeraniu. Na pierwszą zapraszamy 29 września o godz. 19.00.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2sdefault

13. Zjazd Misyjny Dzieci - pierwsze fotografie

NYSA. W sobotę 16 września odbył się w Nysie 13. Zjazd Misyjny Dzieci. Uczestniczyło w nim kilkaset dzieci z Opolszczyzny i kilku bardziej oddalonych parafii.

Jak zwykle nie zabrakło wspólnej Eucharystii, spotkań z misjonarzami w grupach kontynentalnych, śpiewów, zabawy i radości.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2sdefault

13 Zjazd Misyjny Dzieci - plan spotkania

NYSA. Już jutro odbędzie się 13. Zjazd Misyjny Dzieci. Impreza, jak co roku, zostanie zorganizowana na terenie Parafii Matki Bożej Bolesnej i Domu Misyjnego św. Krzyża w Nysie.

W programie zaplanowano spotkania z misjonarzami w grupach kontynentalnych, Mszę świętą, gry i zabawy, loterię misyjną.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2sdefault

Jubileusz i odpust w Nysie

NYSA. Wspólnota werbistowska i Parafia Matki Bożej Bolesnej obchodzą w tym roku 125. rocznicę powstania domu w Nysie. Termin ten zbiega się z odpustem parafialnym, którego uroczysta kilkudniowa celebracja jest formą właczenia się w jubileusz.

W ramach obchodów już wczoraj odprawiono procesję fatimską w parku, której przewodniczył bp Jerzy Mazur SVD, ordynariusz Diecezji Ełckiej.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2sdefault

Śluby zakonne w Pieniężnie

PIENIĘŻNO. 7 i 8 września w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie miała miejsce doroczna uroczystość złożenia ślubów zakonnych przez naszych młodszych współbraci.

7 września, po odbyciu dorocznych rekolekcji zakonnych, swoje śluby na kolejny rok odnowiło 17 kleryków i braci: 14 z Prowincji Polskiej i 3 z regii Ural.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2sdefault

Apel o pomoc w odbudowie muzuem

CHUDOWO. W związku z przeprowadzonym remontem Domu Misyjnego św. Stanisława Kostki w Chludowie zaistniała konieczność znalezienia nowych pomieszczeń na funkcjonujące w domu Muzeum Misyjne.

W tym celu postanowiono zaadaptować pomieszczenia w starych budynkach gospodarczych i znajdujący się przy nich plac. Dlatego prosimy o wsparcie - każda złotówka będzie dla nas na wagę złota.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2sdefault

Zjazd Misyjny Dzieci 2017 - ostatnie odliczanie

NYSA. Niewiele ponad tydzień zostało do rozpoczęcia 13. Zjazdu Misyjnego Dzieci. Impreza, jak co roku, zostanie zorganizowana na terenie Parafii Matki Bożej Bolesnej i Domu Misyjnego w Nysie.

W tegorocznym zjeździe wezmą udział wolontariusze z Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego APOLLOS.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2sdefault

Przyjaciele misji spotkali się w Szczecinie

SZCZECIN. W niedzielę 3 września w Parafii św. Jana Ewangelisty w Szczecinie odbyło się doroczne rejonowe Spotkanie Przyjaciół Misji.

Na spotkanie, którego gościem był o. Andrzej Danilewicz SVD, prowincjalny Sekretarz ds. Misji, przybyli tradycjnie rodzice i krewni misjonarzy, dobrodzieje misji oraz członkowie kół misyjnych.

Czytaj więcej...

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1