Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) zgodnie z unijnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Używane są one w celach statystycznych oraz by ułatwić korzystanie z serwisu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Polityka prywatności w naszym serwisie

Pierwsze w tym roku spotkanie Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego „Apollos” odbyło się w dniach 16-18 lutego w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. W duchowym przygotowaniu do posługi w wolontariacie misyjnym wzięło udział blisko 30 osób.

W sobotę od rana wolontariusze mieli dzień pełen spotkań z misjonarzami. Jednym z nich był o. Krzysztof Łukoszczyk SVD, który opowiedział o swoim doświadczeniu z wieloletniej posługi w Angoli. Swoje przeżycia szeroko opisał w książce „Wśród angolskich partyzantów”.

Centralnym punktem dnia tego była adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta. Wieczorem ks. Jan Fecko i o. Kazimierz Szymczycha SVD przybliżyli wolontariuszom, jak wygląda całoroczne przygotowanie misjonarzy - tak świeckich jak i duchownych - do pracy na misjach odbywające się w Centrum Formacji Misyjnej. Dzielili się chętnie swoimi spostrzeżeniami i zwracali uwagę, by wyjeżdżając na doświadczenie misyjne być otwartym na inną kulturę - nie traktować jej jako zagrożenie, ale również dla siebie czerpać z nogactwa miejscowego Kościoła.

Na zakończenie dnia wolontariusze mieli okazję zobaczyć film poświęcony o. Marianowi Żelazkowi SVD. Mieli również czas porozmawiać przy kawie z o. Michałem Śledzińskim SVD, opiekunem WWM "Apollos", o swoich przygotowaniach do wyjazdu na wolontariat do Boliwii, Rwandy, Betlejem czy ma Ukrainę.

Mimo, iż wolontariat misyjny jest coraz popularniejszy, jest jeszcze bardzo wiele miejsc, gdzie brakuje posługujących. Dlatego wszystkich zainteresowanych wsparciem dzieła misyjnego poprzez konkretny czyn zapraszamy na kolejne spotkanie „Apollosa”. Odbędzie się w dniach 16-18 marca 2018 roku w Poznaniu.

Więcej informacji o Werbistowskim Wolontariacie Misyjnymm "Apollos" znaleźć można na stronie www.wolontariat.werbisci.pl. Zapraszamy!

Magdalena Stelmach

         

      

0
0
0
s2smodern