Advent 2018

Adwent jest tradycyjnie czasem, w którym staramy się myśleć z troską o naszych misjonarzach i misjonarkach rozsianych po całym świecie. Podobnie jak my, wraz z ludźmi, wśród których pracują, przygotowują się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Oto kilka projektów misyjnych, przygotowanych przez Referat Misyjny z Pieniężna w ramach tegorocznej Adwentowej Akcji Pomocy Kościołowi Misyjnemu.

WIGILIJNY STÓŁ
Puste miejsce przy wigilijnym stole to polska bożonarodzeniowa tradycja. Możemy zaprosić duchowo misjonarza przez złożenie na ten cel ofiary, aby z Twego świątecznego stołu mógł dać innym. Niech do Twego wigilijnego stołu zasiądą duchowo potrzebujący z krajów misyjnych, prześladowani chrześcijanie, ofiary konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych.

KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE
O. Tomasz Dudziuk SVD z Limbazi na Łotwie prosi o pomoc w zakupie naczyń i szat liturgicznych.
O. Łukasz Chrunik SVD z Rosji prosi o pomoc w zakupie tabernakulum.

ROZBUDOWA KAPLICY
O. Mariusz Szczepański SVD, pracujący w parafii San Pedro de Quingeo w Ekwadorze, prosi o wsparcie w dokończeniu rozbudowy kaplicy we Florida. Wspólnota, mimo szczerych chęci i zaangażowania, nie jest w stanie z własnych środków dokończyć tej inwestycji.

WYPOSAŻENIE KAPLIC I KOŚCIOŁÓW
O. Jerzy Dolny SVD z Chile prosi o pomoc w zakupie szat liturgicznych do nowo wybudowanego kościoła.
O. Marian Schwark SVD z Togo prosi o pomoc w zakupie tabernakulum i monstrancji.
O. Paweł Stadnik SVD z Filipin prosi o pomoc w zakupie naczyń liturgicznych.

REMONT MUZEUM
Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie wymaga kapitalnego remontu i zmiany ekspozycji. Możemy pomóc, aby pokazać innym trud misyjnej pracy i zaangażowanie dobrodziejów misji w to dzieło.

CODZIENNE UTRZYMANIE MISJONARZY
Aby owocnie głosić Ewangelię, nie może zabraknąć im powszedniego chleba i niezbędnych rzeczy codziennego użytku.

DZIEŁO OJCA ŻELAZKA
W 2006 roku zmarł nestor polskich misjonarzy Sługa Boży o. Marian Żelazek. W indyjskim Puri pozostawił kolonię trędowatych, gdzie mieszkają tam dorośli i dzieci. Potrzebna jest więc szkoła, kuchnia miłosierdzia, niewielka przychodnia zdrowia. Możemy pomóc trędowatym i dać im szansę.

POMOC DZIECIOM
Dzieci osierocone, bezbronne, głodne i bez perspektyw na przyszłość to nierzadkie zjawisko w wielu krajach misyjnych. Możemy pomóc odmienić ich los.

INTENCJE MSZALNE DLA MISJONARZY
To codzienne i regularne wsparcie misjonarzy w ich posłudze.

Ewentualnego wsparcia można dokonać wpłacając dobrowolną ofiarę na konto Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie (z dopiskiem wybranego projektu misyjnego):

Referat Misyjny Księży Werbistów
Pieniężno Pierwsze 19
14-520 Pieniężno

Bank PEKAO S.A. o. Elbląg
42 1240 1226 1111 0000 1395 9119

 

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1