Akcja "Studnia św. Józefa"

W wielu regionach świata, szczególnie w biedniejszych społecznościach, ludzie borykają się z niedoborami lub wręcz brakami wody pitnej. Staje się to szczególnie uciążliwe w porze suchej, gdy po wodę iść trzeba nieraz kilka kilometrów.

Taka sytuacja występuje na przykład w wiosce Nakodjabobodom w północnym Togo. Położona jest ona ok. 4 km od rzeki Oti, stanowiącej granicę między Togo i Ghaną. Zatem kobiety codziennie muszą pokonywać ten dystans, by zaopatrzyć w wodę swoje rodziny i gospodarstwa.

Czytaj więcej...

Akcja św. Krzysztofa 2021

Wraz z nowym rokiem kalendarzowym rozpoczęła się także XXVII Werbistowska Akcja Pomocy Kierowców na rzecz Misyjnych Środków Transportu, znana jako Akcja św. Krzysztofa.

Jak co roku prosimy o wsparcie duchowe i materialne misjonarzy w zakupie, utrzymaniu lub remoncie misyjnych środków transportu – samochodów, motocykli, łodzi, rowerów. Bez nich na olbrzymich terenach misyjnych nie byłoby możliwe głoszenie Ewangelii, pomoc potrzebującym i chorym, czy utrzymanie kontaktu z wiernymi.

Czytaj więcej...

Pomoc dla Mozambiku

Po przejścu cyklonu Idai i następującej po nim powodzi w Mozambiku, Zimbabwe i Malawi, pragniemy odpowiedzieć na najbardziej bieżące potrzeby werbistów i sióstr SSpS tam pracujących, a szczególnie ludzi, wśród których żyją.

Zachęcamy do włączenia się w Akcję MOZAMBIK, której celem jest zbiórka środków finansowych. Każda, nawet najmniejsza ofiara, może okazać się na wagę złota. Akcja organizowana jest przez Referat Misyjny z Pieniężna, na konto którego można przekazywać ofiary.

Czytaj więcej...

Akcja "Blachy na misyjne dachy"

Po krótkiej przerwie Referat Misyjny z Pieniężna wznowił akcję "Blachy na misyjne dachy". Jej celem jest zbiórka środków finansowych na budowę lub remont zadaszeń chroniących kościoły i kaplice w krajach, w których pracują werbiści i siostry Służebnice Ducha Świętego.

W akcję prowadzoną od 2010 roku, włączyło się kilka tysięcy osób z całej Polski. Po 2 latach przerwy wznawiamy ją i zapraszamy do współpracy.

Czytaj więcej...

Witraże dla Afryki

"Witraże dla Afryki" to akcja Referatu Misyjnego z Pieniężna rozpoczęta w 2019 roku. Jej celem jest pomoc dla warsztatu produkcji i naprawy witraży w stolicy Togo, Lomé. Został on założony przez werbistów.

Prosimy o finansowe wsparcie na zakup szkła witrażowego i ołowiu dla warsztatu w Lomé, aby mógł sprostać zamówieniom. Można również ofiarować ołów i szkło witrażowe.

Czytaj więcej...

Góra ryżu

“Góra ryżu” to nowa akcja Referatu Misyjnego z Pieniężna, której celem jest zbiórka środków na dofinansowanie wyżywienia najbiedniejszych mieszkańców krajów Azji.

Akcja trwa już od jakiegoś czasu i w naturalny sposób wpisuje się w tegoroczne obchody 100. rocznicy urodzin o. Mariana Żelazka SVD, misjonarza trędowatych w Indiach.

Czytaj więcej...

Akcja "Szkoła Beatrix"

W związku z obchodami 100. rocznicy urodzin o. Mariana Żelazka SVD Referat Misyjny w Pieniężnie wznowił prowadzoną kilka lat temu akcję "Szkoła Beatrix". Jej celem jest zbiór funduszy na funkcjonowanie szkoły dla trędowatych w Puri.

O. Marian założył szkołę w 1983 roku jako miejsce nauki dzieci rodziców chorych na trąd, które z powodu choroby nie mogły się dostać do innych szkół.

Czytaj więcej...

Pomoc dla misyjnych szpitali

PIENIĘŻNO
"Misyjny opatrunek" to nowa akcja Referatu Misyjnego z Pieniężna, której celem jest pomoc szpitalom i placówkom medycznym w krajach misyjnych.

W szpitalach prowadzonych przez misjonarki i misjonarzy w ubogich krajach Afryki i Azji, często brakuje najbardziej podstawowych materiałów medycznych.

Czytaj więcej...

Polecamy Akcje

 • Sierociniec Kasih Indah

  Sierociniec Kasih Indah

  Już od ponad 50 lat polscy werbiści pracują w Indonezji. W miejscowości Lewoleba - Lamahora wybudowali sierociniec. Możesz wesprzeć jego funkcjonowanie… WIĘCEJ
 • Znaki wiary

  Znaki wiary

  Krzyżyk, medalik, lub różaniec to ważne elementy pomagające w przeżywaniu i pogłębianiu wiary. Bardzo często to widzialne znaki przynależności do WIĘCEJ
 • 1