kagniangbara banner

Wraz z nowym rokiem rozpoczynamy kolejną edycję Werbistowskiej Akcji Pomocy Kierowców na Rzecz Misyjnych Środków Transportu, znaną szerzej jako Akcja św. Krzysztofa. Już po raz 26. chcemy wspomóc misjonarzy i misjonarki w zakupie, remoncie lub utrzymaniu samochodów, ambulansów, łodzi, motocykli czy rowerów.

W tym roku przypada 100. rocznica przybycia i rozpoczęcia posługi misyjnej werbistów w Pieniężnie na Warmii. Ponad 600 misjonarzy wyjechało z tego miejsca głosząc Ewangelię i pomagając potrzebującym na wszystkich kontynentach. Włączając się w XXVI Akcję św. Krzysztofa możemy pomóc nie tylko samym misjonarzom i misjonarkom, ale także ludziom, wśród których pracują. To właśnie najróżniejsze misyjne środki transportu służą nie tylko ewangelizacji, ale są wykorzystywane w bieżącej pomocy wspólnotom misyjnym. Niejednokrotnie też ratują życie i zdrowie ludzi powierzonych opiece misjonarzy.

W ramach XXVI Werbistowskiej Akcji Pomocy Kierowców na Rzecz Misyjnych Środków Transportu – Pieniężno 2020 można wspomóc następujących misjonarzy:

 • oo. Andrzeja Dzidę SVD i Wojciecha Pawłowskiego SVD – samochód na potrzeby pracy w obozie uchodźców z Sudanu Południowego w Ugandzie
 • o. Krzysztofa Grzybka SVD – samochód dla Parafii Bożego Miłosierdzia w Svabodni w Rosji
 • s. Agnieszkę Kobiałkę SSpS – samochód Youth Alive Zambia w Livingstone
 • o. Edwarda Sito SVD - zakup 4 motocykli dla katechistów z diecezji Dundo w Angoli 

O dofinansowanie zakupu ambulansu proszą:

 • Siostry Służebnice Ducha Świętego dla Ośrodka Zdrowia im. św. Józefa Kwahu-Tafo w Ghanie
 • o. Emil Kałka SVD dla Szpitala św. Łukasza w Kifangondo w Angoli.

Można także wspomóc misjonarzy w codziennym utrzymaniu i remontach misyjnych samochodów, motocykli, rowerów i łodzi. Tradycyjne 1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr mogą w duchu wdzięczności jako ofiarę złożyć kierowcy i pasażerowie. Potwierdzeniem złożenie ofiary będzie okolicznościowe podziękowanie i naklejka.

Ofiary można przekazywać na konto Referatu Misyjnego w Pieniężnie, Pieniężno Pierwsze 19, 14–520 Pieniężno

Numer konta: 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119
(Bank PEKAO S.A. O/Elbląg)

Akcja św. Krzysztofa trwa przez cały rok. W czasie jej trwania, w okolicach liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, odbędzie się w Pieniężnie tradycyjne spotkanie kierowców i ich rodzin. W tym roku spotkanie to odbędzie się w niedzielę, 26 lipca. Będziemy modlić się w intencji tegorocznych Darczyńców i ich rodzin. Nowenna mszalna ku czci św. Krzysztofa zostanie odprawiona w dniach 17–25 lipca 2020 roku.

W przypadku pytań i niejasności zapraszamy do kontaktu z Referatem Misyjnym w Pieniężnie – telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 14.30 lub emailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można także skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie Referatu Misyjnego – www.pomocmisjom.werbisci.pl.

Akcja św. Krzysztofa 2019 - podsumowanie

W czasie ubiegłorocznej XXV Jubileuszowej Werbistowskiej Akcji Pomocy na Rzecz Misyjnych Środków Transportu, dzięki życzliwości i hojności ludzi dobrej woli udało nam się dofinansować zakup samochodów dla:

 • o. Franciszka Filara SVD z Parafii MB z Guadelupe w Barranca w Kostaryce
 • o. Gabriela Szewczyka SVD z Parafii Słowa Bożego w Managui w Nikaragui
 • Centrum Duchowości w Puri w Indiach (założone przez Sługę Bożego o. Mariana Żelazka SVD)
 • szkoły średniej im. Św. Pawła w Indore i parafii pw. Nawiedzenie NMP w Guwahati w Indiach
 • Parafii świętych Piotra I Pawła z Vohilavy na Madagaskarze.

Pomogliśmy także o. Krzysztofowi Ziarnowskiemu SVD z parafii NMP z Góry Karmel w Kakolo w Angoli w zakupie samochodu ciężarowego. Udało się również pomóc kilku misjonarzom w remontach wysłużonych, ale wciąż sprawnych samochodów.

Plik graficzny z logo tegorocznej Akcji św. Krzysztofa
można pobrać ze strony www.pomocmisjom.werbisci.pl

 

 

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy Akcje

 • Sierociniec Kasih Indah

  Sierociniec Kasih Indah

  Już od ponad 50 lat polscy werbiści pracują w Indonezji. W miejscowości Lewoleba - Lamahora wybudowali sierociniec. Możesz wesprzeć jego funkcjonowanie… WIĘCEJ
 • Znaki wiary

  Znaki wiary

  Krzyżyk, medalik, lub różaniec to ważne elementy pomagające w przeżywaniu i pogłębianiu wiary. Bardzo często to widzialne znaki przynależności do WIĘCEJ
 • 1

kagniangbara banner1600px min