Modlitwą pełną wiary i ofiarowaniem cierpień w intencji misji może wspierać misje każdy, nawet najbiedniejszy. Ich prawdziwą wartość zna tylko Bóg. Pomoc materialna też jest ważna, bo dzięki niej możemy przywrócić godność, zdrowie i nadzieję podopiecznym misjonarzy na lepsze jutro oraz umocnić ich wiarę i zaufanie do Boga i bliźnich.

Jak co roku Referat Misyjny z Pieniężna proponuje Wielkanocną Akcję Pomocy Kościołowi Misyjnemu - Pieniężno 2020. W akcji można wziąć udzial na kilka sposobów. Jednym z nich jest wsparcie finansowe kilku przedsięwzięć.

WIELKANOCNE ŚNIADANIE
Zasiadając do wielkanocnego stołu w gronie rodzinnym i bliskich, dzieląc radość Zmartwychwstania Chrystusa, możemy podać głodnym i opuszczonym zbawienną kromkę chleba. Zaprośmy w duchowy sposób do wspólnego świętowania cierpiących głód, chorych, samotnych, ofiary wojen i przemocy, prześladowanych chrześcijan z krajów misyjnych.

BILETY I WYPRAWKA
Zakup biletów i niezbędnych rzeczy służących w pracy misyjnej to spory wydatek. Możemy pomóc misjonarzom - duchownym i świeckim - w ich posłudze na misyjnej niwie.

WYPOSAŻENIE KOŚCIOŁÓW I KAPLIC
Nawet najprostsze wyposażenie kościoła czy kaplicy misyjnej jest dużym problemem dla niektórych wspólnot. Nie chodzi tu o przedmioty zbędne czy luksusowe. Pomóżmy im w godnym i głębokim, przeżywaniu liturgii i wiary. O. Marian Schwark SVD prosi o pomoc w zakupie wyposażenia do nowego kościoła pw. św. Kizito w Kpatchilé w diec. Kara w Togo.

CODZIENNE UTRZYMANIE MISJONARZY
Aby misjonarze owocnie głosili Ewangelię, trzeba zapewnić im podstawowe utrzymanie. Mimo szczerych chęci, w wielu krajach misyjnych tamtejsi wierni z powodu biedy i bezrobocia nie są w stanie tego uczynić.

AKCJA MOZAMBIK
W ubiegłym roku w Mozambik, Zimbabwe i Malawi uderzył tropikalny cyklon Idai. Porywy wiatru osiągały blisko 180 km/h. Najwięcej ofiar pociągnęła za sobą jednak powódź, którą wywołały ulewne deszcze. Skala zniszczeń jest ogromna, szczególnie w Mozambiku, gdzie zginęło ponad 500 ludzi, a rany odniosło ponad 1500 kolejnych. Bezpośrednio dotkniętych żywiołem zostało 1,8 mln ludzi. Uszkodzonych lub zniszczonych jest około 100 tys. budynków, prawie 670 tys. hektarów nie nadaje się do upraw. Oni wciąż czekają na naszą pomoc.

REMONT MUZEUM
Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów w Pieniężnie wymaga kapitalnego remontu i zmiany ekspozycji. Możemy pomóc, aby pokazać innym bogactwo kultur wśród których pracują misjonarze werbiści oraz trud misyjnej pracy i zaangażowanie Dobrodziejów Misji w to dzieło.

SZATY LITURGICZNE – BANGLADESZ
O. Mariusz Pacuła SVD z parafii pod wezwaniem Matki Bożej z Lourdes w Noakhali w Bangladeszu prosi o pomoc w zakupie szat liturgicznych i strojów dla ministrantów. Parafia nie jest duża a jej członkowie to w większości ludzie ubodzy. Pomóżmy o. Mariuszowi w godnym i pięknym sprawowaniu liturgii.

INTENCJE MSZALNE DLA MISJONARZY.
To codzienne i regularne wsparcie misjonarzy w ich posłudze.

Dobrowolną ofiarę na wybraną przez siebie akcję prosimy wpłacać na konto Referatu Misyjnego z Pieniężna. Dokonując przelewu koniecznie prosimy wskazać nazwę akcji.
W akcję można włączyć się również bezpośrednio na stronie internetowej www.pomocmisjom.werbisci.pl. Bóg zapłać za wsparcie misyjnego dzieła Kościoła.

Referat Misyjny Księży Werbistów, Pieniężno Pierwsze 19, 14-520 Pieniężno
Nr konta 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119

Więcej informacji na temat Wielkanocnej Akcji Pomocy Kościolowi Misyjnemu 2020 można uzyskać mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo pod nr tel. 55 242 92 43.


Włącz się online
(z listy akcji wybierz "Wielkanocną Akcję Pomocy Kościołowi Misyjnemu)

 

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault