Wraz z nowym rokiem kalendarzowym rozpoczęła się także XXVII Werbistowska Akcja Pomocy Kierowców na rzecz Misyjnych Środków Transportu, znana jako Akcja św. Krzysztofa.

Jak co roku prosimy o wsparcie duchowe i materialne misjonarzy w zakupie, utrzymaniu lub remoncie misyjnych środków transportu – samochodów, motocykli, łodzi, rowerów. Bez nich na olbrzymich terenach misyjnych nie byłoby możliwe głoszenie Ewangelii, pomoc potrzebującym i chorym, czy utrzymanie kontaktu z wiernymi.

Każdy nawet najmniejszy dar serca ma znaczenie, gdyż przyczynia się do rozwoju Kościoła misyjnego i pomocy wspólnotom katolickim, często niewielkim i rozsianym na dużym obszarze.

W 2021 o pomoc w dofinansowaniu zakupu samochodów proszą:

 • br. Andrzej Kędziora SVD dla Zakładu Optycznego św. Arnolda Janssena w Sabobie w Ghanie
 • o. Włodzimierz Siek SVD z parafii Niepokalanego Serca NMP w Irkucku w Rosji
 • dyrektor werbistowskiej Szkoły Podstawowej Słowa Bożego w Seppa w Indiach
 • Centrum Formacji Katechetycznej i Biblijnej w Mananjary na Madagaskarze
 • o. Marcin Domański z parafii Matki Bożej Anielskiej w El Alto w Boliwii
 • br. Jerzy Kuźma SVD z Papui Nowej Gwinei (samochód terenowy dla patroli medycznych w buszu).

O pomoc w dofinansowaniu zakupu łodzi motorowej prosi o. Michał Radomski z Kolumbii.

Natomiast o pomoc w dofinansowaniu zakupu motocykla proszą:

 • o. Zdzisław Grad SVD z Madagaskaru
 • duszpasterze z Parafii św. Arnolda w Kusumbera w Indiach

Drobnymi kwotami chcielibyśmy także wspomóc misjonarzy w utrzymaniu i remontach misyjnych samochodów, motocykli, łodzi i rowerów.

Tradycyjnie 1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr mogą w duchu wdzięczności złożyć tak kierowcy jak i pasażerowie. Jako potwierdzenie złożenie ofiary wysyłamy okolicznościowe podziękowanie i naklejkę tegorocznej Akcji św. Krzysztofa. Akcja trwa przez cały rok!

Ofiary można przekazywać bezpośrednio na konto Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie, Pieniężno Pierwsze 19, 14–520 Pieniężno

Numer konta: 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119
dopisek: "Akcja Kierowców"

akcja kierowcow2021 logo800px minLogo XXVII Akcji św. Krzysztofa (proj. Sławomir Błażewicz)

W przypadku pytań i niejasności zapraszamy do kontaktu z Referatem Misyjnym w Pieniężnie – telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 14.30 lub emailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można także skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie Referatu Misyjnego – www.pomocmisjom.werbisci.pl.

W ubiegłym roku z zebranych funduszy podczas XXVI Akcji św. Krzysztofa udało się nam pomóc w zakupie:

 • samochodu ojcom Andrzejowi Dzidzie SVD i Wojciechowi Pawłowskiemu SVD pracującym w obozie dla uchodźców z Sudanu Południowego w Ugandzie
 • samochodu dla Youth Alive w Livingstone w Zambii, gdzie pracuje s. Agnieszka Kobiałka SSpS
 • 4 motocykli dla katechistów posługujących w Diecezji Dundo w Angoli; projekt koordynował o. Edward Sito SVD

Pomogliśmy także w zakupie ambulansów siostrom Służebnicom Ducha Świętego do Ośrodka Zdrowia im. Św. Józefa w Kwahu Tafo w Ghanie oraz o. Emilowi Kałce SVD do Centrum św. Łukasza w Kifangondo w Angoli. Jak zwykle drobnymi kwotami wsparliśmy utrzymanie i remonty wielu misyjnych środków transportu, szczególnie w Afryce i Azji.

Tradycyjne spotkanie kierowców i ich rodzin włączających się w tegoroczną Akcję św. Krzysztofa odbędzie się w niedzielę 25 lipca 2021 roku w Pieniężnie. O godz. 10.00 w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Darczyńców i ich rodzin. Po Eucharystii nastąpi poświęcenie pojazdów oraz spotkanie z misjonarzem. Nowenna mszalna w powyższych intencjach zostanie odprawiona w dniach 17–25 lipca 2021 roku.

 

Polecamy Akcje

 • Sierociniec Kasih Indah

  Sierociniec Kasih Indah

  Już od ponad 50 lat polscy werbiści pracują w Indonezji. W miejscowości Lewoleba - Lamahora wybudowali sierociniec. Możesz wesprzeć jego funkcjonowanie… WIĘCEJ
 • Znaki wiary

  Znaki wiary

  Krzyżyk, medalik, lub różaniec to ważne elementy pomagające w przeżywaniu i pogłębianiu wiary. Bardzo często to widzialne znaki przynależności do WIĘCEJ
 • 1