Miesięcznik MISJONARZ - maj 2022

Część stron majowego numeru miesięcznika "Misjonarz" zawiera artykuły poświęcone Maryi. Nosi ona wiele imion. My, w Europie, uciekamy się do Niej jako do Królowej Pokoju i Królowej Polski, Pani z Fatimy, Lourdes czy La Salette, zaś mieszkańcy Afryki jako do Królowej Afryki czy Matki Słowa z Kibeho.

W Ameryce Południowej zaś pielgrzymi docierają do rozsianych po całym tym kontynencie sanktuariów maryjnych ze swoimi prośbami i podziękowaniami, aby zostawić je w sercu Maryi z wiarą i nadzieją, że Matka Jezusa wstawi się u Boga i opowie o różnych potrzebach, jak to zrobiła w Kanie Galilejskiej.

Czytaj więcej...

Miesięcznik MISJONARZ - kwiecień 2022

W świątecznym numerze „Misjonarza” mamy między innymi doniesienia z drugiej półkuli – o świętowaniu i celebracji liturgii Wielkiego Piątku, a także świadectwo wiary Ojców Kościoła w zmartwychwstałego Jezusa.

Mamy również artykuły, których autorzy wspominają swój czas na misjach – w różnych krajach, w różnych kontekstach. Jedno jest pewne: są przeświadczeni, że jest to wielki dar, niezwykle ubogacający, napełniający wielką wdzięcznością w stosunku do Boga i spotkanych ludzi, mimo wielu trudności, a niekiedy  niebezpiecznych zdarzeń.

Czytaj więcej...

Z werbistowskiej poczty misyjnej 2021

33 listy misjonarzy i misjonarek znalazły się w najnowszej książce z cyklu “Z werbistowskiej poczty misyjnej” wydanej przez Referat Misyjny z Pieniężna. To już 8. tom serii.

Książka zawiera listy nadesłane w 2021 roku z 18 krajów na wszystkich kontynentach. Ich autorami są werbiści (24 kapłanów i 3 braci misyjnych) oraz 2 siostry Służebnice Ducha Świętego.

Czytaj więcej...

DVD o polskich werbistach w Brazylii Centralnej

Praca misyjna jest bardzo różnorodna. I nic dziwnego, jest przecież odpowiedzią na różne potrzeby ludzkiego życia. „Polscy werbiści w Brazylii Centralnej” to wydane na płycie DVD 4 krótkie filmy, które to pokazują.

Filmy zrealizowane zostały przez werbistowskie studio Verbo Filmes z São Paulo w Brazylii. DVD wyprodukowane i wydane zostało przez Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie.

Czytaj więcej...

Kolekcja listów misyjnych o. Andrzeja Dzidy SVD

„Staś i Nel już tu byli” to kolekcja listów misyjnych o. Andrzeja Dzidy SVD pisanych z Sudanu Południowego, Egiptu i Ugandy. Razem z autorem wędrujemy po Czarnym Lądzie spotykając piękno Afryki i mieszkających tam ludzi. Jednocześnie łączymy się z nimi w chorobie, przeciwnościach, wojnie i uchodźstwie. Radość z codziennego życia, narodzin, chrztu, czy odwiedzin bliskich przeplata się z codziennymi troskami. W otoczeniu mrówek, termitów czy węży, albo stawiając czoła kolejnej malarii doświadczamy z autorem również radosnych chwil.

Czytaj więcej...

"Narodzić się z Ducha. Obietnica Ojca"

Książka „Narodzić się z Ducha. Obietnica Ojca” zadziwia różnorodnością tematów i ich ujęciem. Znajdziemy w nich bogactwo biblijnych treści i odniesień związanych z Duchem Świętym i jego działaniem oraz osobistych przeżyć, doświadczeń i medytacji autora. To rzetelne, a zarazem przystępne ujęcie wybranych zagadnień dotyczących Ducha Świętego.

Niewątpliwą wartością tego opracowania jest nie tylko bogactwo i różnorodność treści, ale przejrzysty i logiczny układ prezentowanych zagadnień, prosty i żywy język.

Czytaj więcej...

Ku nowej kulturze

„Ku nowej kulturze. Zmagania adaptacyjne” to nowa książka o. prof. dr. hab. Jacka Jana Pawlika SVD, w której autor dzieli się wiedzą na temat zachowań kulturowych wykorzystując ponad dwudziestoletnie doświadczenie spotkań z odmiennymi kulturami.

Książka pomyślana jest jako poradnik dla wszystkich tych, którzy udają się na dłuższy czas do odległych krajów.

Czytaj więcej...

"Miłość bez granic"

"Miłość bez granic" to nowy film dokumentalny o pracy o. Mariana Żelazka wśród trędowatych w indyjskim mieście Puri. Film zrealizowany został przez Ishvani Kendra Production z Indii z okazji obchodow 100. rocznicy urodzin misjonarza, które odbyły się 10-11 lutego 2018 roku w Puri.

Dokument, wydany w wersji polskiej przez Referat Misyjny z Pieniężna, przybliża rzeczywistość, w której o. Marian Żelazek pracował jako misjonarz. Najcenniejsze w nim są jednak wypowiedzi osób, których dotknęła miłość ojca Mariana.

Czytaj więcej...