Wydawnictwo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wydało właśnie książkę o. Jacka Jana Pawlika SVD zatytułowaną "Twórcza codzienność mieszkańców Lomé". Pozycja ukazuje dynamikę zmagań ludności z przeciwnościami losu w regularnej walce o przeżycie.

Książka jest wynikiem doświadczenia i długoletnich badań autora nad codziennością życia w stolicy Togo. Książkę polecamy wszystkim tym, którzy interesują się Afryką w ogólności oraz konkretnymi sytuacjami życiowymi jej mieszkańców.

Przesłanie autora, zawarte na kartach książki jest jasne - choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że życie Lomejczyków cechuje szarość i przygnębienie, to jednak wszechobecna kreatywność przynosi nadzieję na lepsze.

Książka dostępna jest w sklepie internetowym Wydawnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego: http://wydawnictwo.uwm.edu.pl/sklep/produkt-info/shop/69/1537/tworcza-codziennosc-mieszkancow-lome.html

O. dr hab. Jacek Jan Pawlik SVD jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a zarazem uznanym, językoznawcą, religioznawcą, etnologiem i afrykanistą. Przez kilka lat pracował w Togo. W latach 2014-2016 był dziekanem Wydziału Teologii UWM w Olsztynie. Obecnie wykłada na tej uczelni, a także w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie. (więcej).