To już 7. tomik książki z serii „Z werbistowskiej poczty misyjnej”, w której zostały zamieszczone listy misjonarzy, jakie dotarły do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie w 2020 roku. Ich autorami są misjonarze werbiści – kapłani i bracia misyjni oraz Siostry Służebnice Ducha Świętego. To zbiór 41 listów ze wszystkich kontynentów z 20 krajów świata.

W 2020 roku świat zaskoczyła pandemia koronawirusa, która dosłownie wywróciła do góry nogami dotychczasowe życie. Nie odbyło się wiele planowanych uroczystości i obchodów, na długie miesiące zostały zamknięte szkoły i uczelnie wyższe, wiele zakładów pracy zostało czasowo zamkniętych lub pracowało w reżimie sanitarnym. Ludzie musieli nauczyć się żyć i funkcjonować zachowując dystans społeczny, używając maseczek i ograniczając spotkania z najbliższymi.

W kościołach także obowiązywały obostrzenia dotyczące liczby wiernych, dystansu i stosowania środków do dezynfekcji. Święta Wielkanocne, Bożego Narodzenia, pielgrzymki, pogrzeby i inne uroczystości w niczym nie przypominały tych, które do tej pory były dla nas czymś oczywistym. A z kropielnic zniknęła woda święcona.

Coraz częściej słyszeliśmy, że zmarło na Covid-19 dużo naszych bliskich i znajomych. Ta sytuacja nie ominęła również innych krajów. Dotknęła także misjonarzy i misjonarek, którym przyszło głosić Ewangelię w zupełnie nowej i nieznanej sytuacji.

Wśród listów misyjnych znajdziecie Państwo tradycyjne, ale też i takie, które poruszają problemy pandemii i jej wpływu na życie i wiarę ludzi, wśród których posługują nasi misjonarze. Z pewnością dobrym i wymownym uzupełnieniem są również zdjęcia nadesłane przez autorów listów, które często pokazują to czego nie da się napisać lub opisać. Czytając te świadectwa ogarnijcie ich a także ich podopiecznych gorącą modlitwą, aby mimo pandemii i jej skutków nadal gorliwie głosili Dobrą Nowinę o zbawieniu tam, gdzie posłał ich Kościół.Red: o. Wiesław Dudar SVD
Tytuł: Z werbistowskiej poczty misyjnej 2020
Stron: 228
Format: 11,5 x 16,8 cm
Cena: 16 PLN (koszt wysyłki wliczono w cenę egzemplarza)


Zamówienia

Referat Misyjny Księży Werbistów - Dział Kolportażu
Pieniężno Pierwsze 19
14-520 Pieniężno
Tel. 55 242 93 20 lub 55 242 92 43
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www pomocmisjom.werbisci.pl