Sylwetki zmarłych współbraci
związanych z Polską Prowincją SVD


Śp. o. Edward Konkol SVD

O. Edward Konkol urodził się w Jastarni 28 czerwca 1959 roku jako syn Władysława i Teresy z domu Lisakowska. Ojciec pracował zawodowo jako mechanik, a matka prowadziła dom i wychowywała dzieci. Miał czworo rodzeństwa: dwóch braci i dwie siostry.

Edward od dziecka pragnął zostać kapłanem. Prowadzone przez werbistów rekolekcje powołaniowe w Chludowie i Pieniężnie zafascynowały go ideą misyjną. Toteż po pomyślnym złożeniu egzaminu dojrzałości w 1978 roku wstąpił do Zgromadzenia Słowa Bożego, które znał dzięki swojemu wujkowi, o. Grzegorzowi Konkolowi SVD, który był w nim kapłanem.

Czytaj więcej...

Śp. o. Tadeusz Panek SVD

Tadeusz Panek urodził się w Krotoszynie 24 września 1949 r. jako syn Leona i Pelagii z domu Król. Miał pięcioro rodzeństwa. Ojciec był stolarzem, pracującym w lokalnej spółdzielni rzemieślniczej. Matka prowadziła dom i zajmowała się wychowaniem dzieci.

Po ukończeniu w 1963 r. szkoły podstawowej kontynuował naukę w miejscowym Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja. W 1967 r. podjął studia z filologii germańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Śp. o. Jan Krajza SVD

O. Jan Krajza SVD urodził się w Myszyńcu 12 lipca 1960 r. jako syn Stanisława i Zofii z domu Kobus. Rodzina prowadziła we wsi Cyk niedaleko Myszyńca gospodarstwo rolne. Miał dziesięcioro rodzeństwa.

W 1975 r., po ukończeniu szkoły podstawowej w pobliskiej Czarni, rozpoczął naukę w Zawodowej Szkole Górniczej przy kopalni „Wujek” w Katowicach, którą kontynuował w tamtejszym technikum górniczym.

Czytaj więcej...

Śp. o. Roland Klose SVD

Roland Klose urodził się 24 sierpnia 1963 r. w Zdzieszowicach na Opolszczyźnie, w rodzinie Gerharda i Stefani z domu Trela. Miał siostrę Kornelię.

Była to rodzina robotnicza. Ojciec pracował w Zakładach Koksowniczych im. Powstańców Śląskich w rodzimych Zdzieszowicach. Matka Stefania była pracownikiem opolskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego, także w Zdzieszowicach.

Czytaj więcej...

Śp. o. Sławomir Rzepka SVD

O. Sławomir Rzepka urodził się w Kościanie 26 sierpnia 1967 r. jako syn Lucjana i Marianny z domu Turkowska. Rodzina prowadziła w Dębsku gospodarstwo rolne. Miał dwoje rodzeństwa - siostrę i brata.

Uczęszczał do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rakoniewicach, po ukończeniu której, w 1981 r., rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim.

Czytaj więcej...

Śp. br. Tomasz Rabiega SVD

Tomasz urodził się 23 marca 1984 r. w Grodzisku Wielkopolskim, w rodzinie Jana i Ireny z domu Andrzejewska. Miał dwóch braci: Pawła i Michała. Rodzina mieszkała w Wielichowie, w parafii pw. św. Marii Magdaleny, gdzie Tomasz był ministrantem.

Po ukończeniu szkoły podstawowej w 1999 r. rozpoczął naukę w Zawodowej Szkole Cukierniczej im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim. W 2002 r. rozpoczął pracę zawodową jednocześnie ucząc się zaocznie w szkole średniej.

Czytaj więcej...

Śp. o. Piotr Bujok SVD

O. Piotr Bujok SVD zmarł nad ranem czasu chilijskiego 12 grudnia 2020 roku. Miał 68 lat, z czego 37 lat przepracował w Chile. Przeżył 42 lata w ślubach zakonnych i 37 lat w kapłaństwie.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 13 grudnia w domu rekolekcyjnym La Florida w Santiago de Chile. Jego doczesne szczątki spoczęły w chilijskiej ziemi. Niech odpoczywa w pokoju.

Czytaj więcej...