"Siewca nadziei" to nowy film o życiu i pracy o. Mariana Żelazka, ojca trędowatych w indyjskim świętym mieście Puri. W lutym 2018 roku oficjalnie rozpoczął się proces beatyfikacyjny misjonarza.

Dokument w reżyserii Andrzeja Biernackiego, zrealizowany w 100. rocznicę urodzin o. Mariana, dostępny już jest na DVD.

Podstawowym zadaniem misjonarza jest głosić Dobrą Nowinę, pomagać ludziom odnajdywać nadzieję i przywracać godność - czytamy w opisie filmu. - Niewątpliwie o. Marian Żelazek SVD, który 56 lat pracował w Indiach, takim był misjonarzem był. Nim jednak zaczął zasiewać nadzieję wśród tych, do których został posłany, najpierw sam musiał ocalić własną nadzieję w czasie pięciu okrutnych lat spędzonych w obozach koncentracyjnych. O bogatym życiu misjonarza trędowatych, kandydata do pokojowej Nagrody Nobla i - jak wierzymy - przyszłego świętego, opowiada ten film, który powstał w 100-lecie jego urodzin.

W filmie o ojcu Marianie opowiadają członkowie jego rodziny (siostra i siostrzenica misjonarza), a także ludzie, którzy z nim się spotkali i przez wiele lat współpracowali, m. in. Anna Pietraszek - dziennikarka i autorka filmów o ojcu Marianie, Małgorzata Kosarzecka - kustosz pamięci o ojcu Marianie, Anna Tarajkowska - stomatolog pomagająca w kolonii trędowatych w Puri, była prezes Fundacji Redemptoris Missio współpracującej z misjonarzem, o. Henryk Kałuża SVD i inni.

Jako bonus na DVD znalazła się jeszcze animacja "Człowiek z żelazka" przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół im. o. Mariana Żelazka z Chludowa oraz piosenka w wykonaniu artystów Teatru A oparta na tekście modlitwy o. Mariana.

Film wydany został przez Referat Misyjny z Pieniężna w serii "Videoteka Misjonarzy Werbistów". Zamawiać go można w Dziale Kolportażu Referatu Misyjnego z Pieniężna (zob. www.pomocmisjom.werbisci.pl) oraz sklepie internetowym Wydawnictwa VERBINUM (www.verbinum.pl)

Referat Misyjny Księży Werbistów
Dział Kolportażu
Pieniężno Pierwsze 19
14-520 PIENIĘŻNO
Tel. 55 242 93 20, 55 242 92 43
Fax 55 242 93 92
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polecamy

 • Siewca nadziei

  Siewca nadziei

  Film o życiu i pracy o. Mariana Żelazka, ojca trędowatych w indyjskim świętym mieście Puri. W lutym 2018 roku oficjalnie WIĘCEJ
 • Urodziłem się, aby latać

  Urodziłem się, aby latać

  Film o życiu, pracy i pasjach o. Macieja Malickiego SVD, misjonarza w Zimbabawe. WIĘCEJ
 • Przedpokój do raju

  Przedpokój do raju

  Dokument "Przedpokój do raju" Bogdana Lęcznara i Doroty Petrus opowiada o ojcu Piotrze Nawrocie SVD i organizowanym przez niego Festiwalu WIĘCEJ
 • 1