P. Święty Józefie, powierniku tajemnic Boga, Ty przyjąłeś Maryję pełną niepojętej dla Ciebie łaski wcielenia. Uczestniczyłeś w radości Bogarodzicy, gdy Słowo stało się Ciałem /i zamieszkało między nami.

W. Dziękujemy Trójjedynemu Bogu, / że jesteś Patronem Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego. / Z wdzięcznością wspominamy Twoją wspierającą troskę w jej dziejach / i umacnianie świadectwa wiary naszych współbraci, / nawet po męczeńską śmierć. / Twoje wstawiennictwo podtrzymywało nadzieję / w trudnych chwilach naszej historii.

P. Nasz święty patronie, wypraszaj nam Ducha Świętego, abyśmy zawsze wierzyli Chrystusowi i nawracając się, na nowo rozbudzili w sobie gorliwość głoszenia Ewangelii. Ty, którego Bóg uwolnił od lęku przed posłuszeństwem Słowu Bożemu, wyproś nam odwagę apostolską na nowych areopagach współczesności.

W. Święty Józefie, / wspomagaj nasze prośby zanoszone do Boga / o nowe powołania misyjne w naszej Ojczyźnie. / Niech w rodzinach wzrasta odpowiedzialność za Kościół / i gotowość do służby w kapłaństwie i życiu zakonnym. / Prosimy Cię, / nadal opiekuj się nami, / abyśmy dążąc do świętości, / mogli pobożnie umrzeć / i dostąpić szczęścia w niebie. Amen.

Polecamy

 • Siewca nadziei

  Siewca nadziei

  Film o życiu i pracy o. Mariana Żelazka, ojca trędowatych w indyjskim świętym mieście Puri. W lutym 2018 roku oficjalnie WIĘCEJ
 • Urodziłem się, aby latać

  Urodziłem się, aby latać

  Film o życiu, pracy i pasjach o. Macieja Malickiego SVD, misjonarza w Zimbabawe. WIĘCEJ
 • Przedpokój do raju

  Przedpokój do raju

  Dokument "Przedpokój do raju" Bogdana Lęcznara i Doroty Petrus opowiada o ojcu Piotrze Nawrocie SVD i organizowanym przez niego Festiwalu WIĘCEJ
 • 1