P. Święci Aniołowie Stróże.

W. Którzy z Bożego nakazu czuwacie nad nami, / abyśmy nie ponieśli szkody na duszy i ciele, / bądźcie naszymi doradcami, / abyśmy nie zboczyli z dobrej drogi życia, / pomagajcie nam powstawać, gdybyśmy upadli, / dodawajcie odwagi, gdy będziemy odczuwać lęk.

P. Prosimy także, byście w porę podsuwali nam dobre myśli i pragnienia, których spełnienie będzie się podobało Bogu i przyniesie pożytek ludziom.

W. Gdybyśmy jednak okazywali lekceważenie względem Was / i Waszych starań o nasze dobro, / wstrząśnijcie nami, / stańcie nam na drodze i powstrzymajcie nas. / Prosimy także, / aby Wasza obecność była nam otuchą, / gdy przyjdzie godzina osamotnienia i śmierci. / Czuwajcie nad nami / i doprowadźcie nas przed oblicze Ojca Niebieskiego. / Amen.

Polecamy

 • Siewca nadziei

  Siewca nadziei

  Film o życiu i pracy o. Mariana Żelazka, ojca trędowatych w indyjskim świętym mieście Puri. W lutym 2018 roku oficjalnie WIĘCEJ
 • Urodziłem się, aby latać

  Urodziłem się, aby latać

  Film o życiu, pracy i pasjach o. Macieja Malickiego SVD, misjonarza w Zimbabawe. WIĘCEJ
 • Przedpokój do raju

  Przedpokój do raju

  Dokument "Przedpokój do raju" Bogdana Lęcznara i Doroty Petrus opowiada o ojcu Piotrze Nawrocie SVD i organizowanym przez niego Festiwalu WIĘCEJ
 • 1