TAMALE / GHANA
W imieniu całej naszej wspólnoty dziękuję za dar w postaci obrazu Jezusa Miłosiernego, który został nam przekazany – napisał w liście o. Benjamin Asare SVD, przełożony Domu św. Józefa Freinademetza w Tamale.

Obraz został zamontowany w kaplicy domu formacyjnego dla studentow filozofii.

Obraz Jezusa Miłosiernego z napisem “Jezu, ufam Tobie” (Jesus I Trust In You) został przekazany w 2015 roku przez Referat Misyjny z Pieniężna za pośrednictwem o. Mariusza Pacuły SVD, misjonarza w Ghanie.

Obraz został zawieszony w naszej kaplicy i pomaga nam w modlitwie - pisze o. Asare. - Nadaje kaplicy dodatkowego religijnego i estetycznego wymiaru.

W każdy piątek modlimy się szczególnie do Bożego Miłosierdzia i Najświętszego Serca Jezusa – napisał w swoim podziękowaniu Joshua Munterim SVD, seminarzysta z Tamale. - Obraz Jezusa Miłosiernego naprawdę pogłębił nasze życie modlitewne, szczególnie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Wielu współbraci modli się indywidualnie przed tym wizerunkiem.

Wraz z obrazem wysłanym do Ghany w listopadzie 2015 roku, Referat Misyjny z Pieniężna przekazał jeszcze 4 inne obrazy, które wysłane zostały do Nikaragui, Rosji i Azji.

W Niedzielę Chrystusa Króla 2016 roku w Pieniężnie poświęcono kolejne 6 obrazów (zob. relację), które pojadą do Rosji i Brazylii.

      

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

 • Wtedy siewca wyszedł siać

  Wtedy siewca wyszedł siać

  Wszyscy zastanawiali się, gdzie papież pojedzie. Wielkim zaskoczeniem było, że odwiedzi tylko stolicę. Nie przeszkodziło to jednak wielu katolikom, żeby Więcej
 • Misja trwa, choć zmieniły się granice

  Misja trwa, choć zmieniły się granice

  Oruro jest miastem położonym na płaskowyżu Altiplano w zachodniej Boliwii, na wysokości nieco ponad 3700 m.n.p.m. Zamieszkuje go blisko 300 Więcej
 • Matka Boska od kontenerów

  Matka Boska od kontenerów

  Myślałem, że bp Chindekasse żartuje mówiąc, iż jest pomysłodawcą i architektem jedynego chyba na świecie kościoła postawionego z kontenerów magazynowych! Więcej
 • 1