TECHNY / USA. 23 sierpnia zakończyło się spotkanie prowincjałów Strefy Panamerykańskiej naszego Zgromadzenia. W spotkaniu uczestniczyło 25 przełożonych prowincji i prowincjalnych koordynatorów werbistowskich apostolatów.

Uczestnicy zastanawiali się między innymi nad wyzwaniami stojącymi przed werbistami w swoich prowincjach i w całej strefie Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej.

Jednym z punktów programu spotkania były warsztaty o teologii przewodnictwa w Kościele. Poprowadził je o. Stephen Bevans SVD, profesor Unii Teologów Katolickich. W czasie wspólnych wyjazdów mieli okazję zakosztować rejsu po rzece Chicago, a także zwiedzić samo miasto i zapoznać się z jego historią i architekturą.

Spotkanie prowincjałów Strefy Panamerykańskiej zorganizowane zostało przez Prowincję Chicago, do której należą USA, Kanada, oraz wyspye regionu Karaibów: Jamajka, Anguilla, Antigua, Montserrat, St. Kitts, Tortola, Virgin Gorda i Sint Maarten.

Do Strefy Panamerykańskiej naszego Zgromadzenia należy 16 prowincji obejmujących swym zasięciem 22 kraje w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej. Pracuje w nich 1255 werbistów, w tym 103 Polaków. Najwięcej werbistów w Polski (27) pracuje w Brazylii.

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1