USA. 18 października prowadzony przez werbistów Wordnet Production uruchomił dostępny przez 24 godziny na dobę kanał internetowy WordNetTV. Jego inauguracja i prezentacja odbyła się w San Bernardino podczas premiery filmu "Same Kind of Different as Me".

WordNetTV (WNTV) stawia sobie za cel niesienie Słowa Bożego za pośrednictwem nowoczesnej technologii. Internet stanowi tutaj niezastąpione narzędzie.

Kanał, do którego najprostszy dostęp uzyskać można np. ze strony www.wordnettv.com, dostępny jest na całym świecie, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Można go oglądać także na urządzeniach mobilnych dzięki darmowej aplikacji iGod Today dostępnej dla systemów Android i iOS, a także na platformach Roku, Apple TV, Chromecast, Amazon Fire TV, Mi Box i innych.

W ramówce WordNetTV znajdują się m.in. programy biblijne dla dzieci i młodzieży, panele dyskusyjne, modlitwy, refleksje, programy prezentujące działalności misyjną na świecie. Nie brakuje także dobrej muzyki, programów ekumenicznych i prezentujących inne religie, filmów, wiadomości a także programów dla odbiorców hiszpańskojęzycznych.

Inauguracja i prezentacja WordNetTV odbyła się w Regal Cinemas w San Bernardino w Kalifornii podczas pokazów premierowych filmu "Same Kind of Different as Me" w reżyserii Michaela Carneya. Prowadził ją Patrick O'Reily, prezes zarządu Wordnet Productions.

Wordnet Production został założony przez nieżyjącego już o. Michaela Manninga SVD w 1978 roku. Jego najażniejszym celem zawsze było i ciągle jest głoszenie Słowa Bożego w nowoczesny, przyjazny ludziom i zrozumiały sposób. Wykorzystuje do tego cyfrowe środki przekazu, a w ostatnich latach internet. Niezwykle ważnym elementem przekazu programów produkowanych przez Wordnet jest szeroko pojęty ekumenizm i dialog międzyreligijny.

       

       

Polecamy

  • 1