INDIE. Ojciec Savarirayan Arockiasamy SVD z Indii został mianowany rektorem Wydziału Teologicznego (Khrist Premalaya Regional Theologate) w międzydiecezjalnym seminarium duchownym Archidiecezji Bhopal.

Nominacja została podpisana kilka tygodni temu przez kard. Fernando Filoniego, Prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

khristprelamaya02O. Arockiasamy urodził się w 1966 roku w Allikondapattu (diec. Vellore) w stanie Tamil Nadu w Indiach. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1995 roku. Licencjat z teologii biblijnej uzyskał w 2002 roku na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, zaś doktorat w 2011 roku na Uniwersytecie Angelicum.

Był wikariuszem w parafii katedralnej w Indore w środkowych Indiach, wykładowcą i opiekunem w Niższym Seminarium Duchownym w Palda, a następnie dyrektorem Pastoralnego Centrum Biblijnego w mieście Bhopal oraz koordynatorem apostolatu biblijnego w Prowincji Centralnej SVD w Indiach.

Przez 14 lat zajmowal się formacją seminarzystów będąc wicerektorem i dyrektorem studiów w Khrist Premalaya Regional Theologate. Był także redaktorem 5 czasopism teologicznych.

Prowincja Centralna SVD istnieje od 1936 roku. Jest najliczniejszą werbistowską prowincją w Indiach (223 misjonarzy, w tym 55 kleryków i 22 nowcjuszy). Obejmuje swoim zasięgiem stany Madhya Pradesh, Gujarat, Rajasthan.

Za: Agenzia FIDES - 06/12/2017

Polecamy

  • 1