Każdego roku w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata werbistowskie Kolegium Słowa Bożego w Rzymie (Collegio Verbo Divino) świętuje jubileusze współbraci, którzy obchodzą je w danym roku.

W tym roku 24 listopada swoje jubileusze święceń kapłańskich i ślubów zakonnych obchodziło siedmiu werbistów mieszkających w Kolegium, we wspólnocie Ad Gentes w Nemi oraz wspólnocie San Pietro.

Wśród nich był o. Sylwester Pająk SVD, który 8 września obchodził 65. rocznicę ślubów zakonnych. I to on był kaznodzieją na uroczystej Mszy Św. Natomiast głównym celebransem był o. Walentinus Beo SVD, wicerektor wspólnoty św. Piotra, który obchodził srebrny jubileusz święceń kapłańskich.

Oprócz nich w koncelebrze byli jeszcze o. Peter McHugh SVD (60. rocznica ślubów zakonnych), o. Carlos del Valle SVD (50. rocznica ślubów zakonnych), o. Paul Steffen SVD i o. Stanislaus Lazar SVD (obaj 40. rocznica ślubów zakonnych) oraz o. Nikolas Espinosa SVD (25. rocznica święceń). W uroczystości uczestniczyło też kilku gości.

Po Mszy Św. spotkaliśmy się w naszej jadalni, gdzie w rodzinnej atmosferze cieszyliśmy się razem z naszymi jubilatami z przeżytych lat w służbie misyjnej i z dobra, które dokonało się przez ich oddane życie – mówi o. Władysław Madziar SVD, rektor rzymskiej wspólnoty. (adm)

            

Polecamy

  • 1