PIENIĘŻNO
22 listopada 2015 roku, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zostały poświecone obrazy Jezusa Miłosiernego przeznaczone na misje.

Wydarzenie to miało miejsce w kościele Misyjnego Seminarium Duchownego Księży Werbistów w Pieniężnie, podczas Mszy św. o godz. 10.00, której głównym celebransem był o. Adam Michałek SVD.

obraz-jmil-02Po krótkim wprowadzeniu o. Wiesława Dudara SVD, Dyrektora Referatu Misyjnego, ceremonii poświęcenia dokonał o. Józef Węcławik SVD, Rektor Seminarium.

Jeden wizerunek tuż po Mszy przekazano dla wiernych posługujących się językiem hiszpańskim w Nikaragui, gdzie pracuje o. Józef Gwóźdź SVD. Inne cztery przeznaczone są dla wspólnot katolickich w Afryce, Azji i Rosji.

Obrazy ostatnio poświęcone oraz wiele innych, wcześniej już rozsyłanych po różnych stronach świata, są darem pani Marii Szostak, apostołki Bożego Miłosierdzia.

Obecne wydarzenie poświęcenia tychże ikon nabiera znaczenia, gdyż przypada w czasie, gdy Papież Franciszek ogłosił Nadzwyczajny Rok Święty. Jubileusz Miłosierdzia rozpocznie się otwarciem Drzwi Świętych w Bazylice św. Piotra w uroczystość Niepokalanego Poczęcia (8 grudnia 2015 roku), a zakończy Uroczystością Chrystusa Króla w 2016 roku.

To jest czas miłosierdzia. Ważnym jest, aby wierni świeccy żyli nim i zanieśli je do różnych środowisk społecznych. Naprzód! - powiedział Ojciec Święty. I oto jako odpowiedź na usłyszane słowo, pięć dużych płócien z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, z podpisami w języku angielskim, rosyjskim, portugalskim, francuskim i hiszpańskim, wyrusza w świat.

Za otwartość i wrażliwość serca wszystkim przyjaciołom i dobrodziejom misji dziękujemy. Ta wdzięczność była wypowiadana w formie modlitwy podczas późniejszej adoracji Najświętszego Sakramentu.

s. Hiacynta Lorenc SSpS

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1