CHEŁM
W niedzielę 24 stycznia o godzinie 17.00 w parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie Lubelskim (ul. Marcelego Mrozka 2) odbędzie się prelekcja i spotkanie informacyjne Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego Apollos.

Spotkanie poprowadzi je o. Mirosław Piątkowski SVD, Koordynator WWM Apollos wraz z wolontariuszkami Stanisławą i Dorotą. Wszystkich zainteresowanych z Chełma i okolic zapraszamy na to spotkanie.

Wcześniej, podczas Mszy św. o 11.30 w parafii odbędzie się wręczenie Krzyża Misyjnego wolontariuszce Apollosa, pani Stanisławie Okorskiej. Homilię i wręczenia Krzyża Misyjnego udzieli o. dr Kazmierz Szymczycha SVD, Sekretarz Komisji Episkopatu ds. Misji

Pani Stanisława Okorska już 29 stycznia wylatuje na przynajmniej 6 miesięcy do Kazachstanu. Będzie tam pomagać w misji katolickiej prowadzonej przez ks. Artura Zarasia.

Ks. Artur Zaraś jest kapłanem diecezji Bydgoskiej i pracuje w Kazachstanie w parafii Kapczagaj. Prowadzi 6 domów, w których mieszka 70 wychowanków w wieku 2-16 lat, oraz przedszkole. Ksiądz proboszcz troszczy się o warunki mieszkaniowe, wyżywienie oraz opiekę lekarską nad dziećmi, opłaca nauczycieli. Pomagają mu dwie siostry franciszkanki z Ałma Aty. Dołącza teraz do nich Pani Stanisława. (MP/Chludowo)

Więcej informacji na stronie Werbistowskiego Wolontariatu Misynego APOLLOS (www.wolontariat.werbisci.pl)

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1