RZYM
W dniach od 31 stycznia do 3 lutego 2016 roku bracia zakonni z Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego odbyli pielgrzymkę do Rzymu.

Okazją było zakończenie Roku Życia Konsekrowanego, który to rok uroczyście zainaugurował Ojciec Święty Franciszek dnia 30 listopada 2014 roku w Rzymie.

Bezpośrednio po przylocie do Wiecznego Miasta i zakwaterowaniu w Domu Generalnym Zgromadzenia Słowa Bożego bracia uczestniczyli we wspólnych nieszporach wraz z całą międzynarodową wspólnotą współbraci pracujących i studiujących w Domu Generalnym.>bracia rzym2016-03

1 lutego 2016 roku, pierwszym miejscem pielgrzymki były Katakumby świętej Domitili, która jest opisana w legendarnej opowieści o świętym Nereuszu i Achillesie. Tam po wspólnym nawiedzeniu miejsc pochówków pierwszych chrześcijan, o. Sylwester Pająk SVD odprawił mszę świętą ku czci męczenników, świętych Nereusza i Achillesa.

Tego samego dnia pielgrzymi odwiedzili Bazylikę Świętego Pawła za Murami, a także Bazylikę Świętego Piotra w Watykanie, gdzie modlili się przy grobie świętego Jana Pawła II. Potem udali się do papieskiej bazyliki pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny, gdzie są przechowywane relikwie żłóbka świętego.bracia rzym2016-02

2 lutego Bracia odwiedzili Bazylikę Laterańską, katedrą papieża - biskupa Rzymu, zwaną Matką i Głową Wszystkich Kościołów, Miasta i Świata. Następnie udali się do Bazyliki Krzyża Świętego Jerozolimskiego, gdzie znajdują się relikwie Krzyża Świętego wraz z Gwoździami i Cierniami z Korony, którą opleciono głowę Chrystusa.

Tego dnia po obiedzie wzięli udział w uroczystej Mszy świętej wieńczącej Rok Życia Konsekrowanego, której to przewodniczył Ojciec Święty Franciszek. (PP / Warszawa)

Polecamy

  • 1