PIENIĘŻNO
Ryk silników i dźwięk klaksonów towarzyszył kierowcom zebranym na podsumowaniu XXII Akcji św. Krzysztofa. Odbyło się ono w niedzielę 24 lipca w Domu św. Wojciecha w Pieniężnie.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 10.00. Eucharystii przewodniczył o. Jacek Wojcieszko SVD, rektor Domu i Seminarium.

Na jej początku wszystkich przybyłych powitał o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego i główny organizator Akcji św. Krzysztofa. Przedstawił krótką charakterystykę akcji i poprosił w imieniu werbistowskich misjonarzy o modlitwę i materialne wsparcie w zakupie potrzebnych do pracy misyjnej środków transportu, takich jak łodzie i motocykle.

_auto_generated_thumb_

Więcej fotografii

O. Jacek w swej homilii zwrócił uwagę na potrzebę wzajemnej modlitwy za wszystkich uczestników ruchu drogowego i porównał kierowców do ich patrona, św. Krzysztofa, który służył wszystkim swą pomocą i niósł dobro.

W procesji z darami kierowcy przynieśli logo XXII Akcji św. Krzysztofa, kwiaty, zapalone znicze oraz chleb, wodę i wino. Dary te wyrażały wdzięczność za każdy bezpiecznie przejechany kilometr trasy oraz pamięć o tych, którzy utracili zdrowie i życie na drogach.

Po Eucharystii wszyscy w procesji udali się przed furtę Domu, gdzie rozpoczęło się poświęcenie pojazdów, któremu towarzyszył głośny dźwięk klaksonów. Dalszym punktem programu była projekcja filmu misyjnego o pracy o. Piotra Nawrota SVD w Boliwii, a po nim nadszedł czas na obiad przy sklepiku misyjnym oraz zwiedzanie klasztornego parku i Muzeum Misyjno-Etnograficznego.

Na to wspólne świętowanie przybyli mieszkańcy z okolicznych miejscowości i dalszych stron naszego regionu. Szczególną uwagę zwracali na siebie członkowie grup motocyklowych z Braniewa, Ornety i Dobrego Miasta, którzy przez swoje stroje dodali całemu finałowi specyficzny klimat. (za: seminarium.org.pl)

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1