CHLUDOWO
23 lipca w zakończyła się XII Parafiada Królowej Pokoju, która trwała od 9 lipca na terenie Chludowa.

Parafiada zorganizowana została z inicjatywy werbistowskiego Apostolatu Sprawiedliwości i Pokoju.

W tym roku w 8 dyscyplinach sportowych starowało ponad 200 uczestników. Sportowcy rywalizowali ze sobą w piłce nożnej, siatkówce, biegach, nordic walkingu, wędkarstwie, boule, badmintonie i tenisie stołowym. Każda dyscyplina zakończyła się wręczeniem medali zwycięzcom, ale i każda zaczynała się wezwaniem do patronki parafiady Matki Bożej Królowej Pokoju.

Jestem rówieśnicą parafiady oczywiście jako sołtys – mówi Halina Gramsz. - Widzę w perspektywie tych wszystkich lat ile dobrego wnosi ona do życia Chludowa, jak angażuje, budzi aktywność i jednoczy ludzi, którzy przychodzą i odchodzą, zmieniają się, rosną w jej cieniu, ale zawsze te zawody, choć powstały i są organizowane przy parafii, stanowią święto i zabawę całej społeczności.

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że w czasach powszechnej atomizacji społeczeństwa, ludzie potrzebują czegoś, co ich znów połączy, takiego cementu, który im przypomni, że jesteśmy jedną wielką ludzką rodziną w skali makro, ale też tworzymy wspólnotę parafialną, ludzi, którzy żyją obok siebie, modlą się w tym samym kościele, ale mogą też razem się bawić i rozwijać – wyjaśnia swój wieloletni zapał do organizowania parafiady o. Mirosław Piątkowski SVD.

W czasie Festynu na zakończenie Parafiady Chludowianie wspomogli swoją ofiarnością pracę ojca Macieja Suszczyńskiego w Brazylii. Również dzięki hojności wiernych grupa kilkunastu młodych uczestników i wolontariuszy Parafiady wyjedzie rekreacyjnie na kilka dni do Nysy. (za: Głos Wielkopolski)>

Czytaj więcej

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1