CHLUDOWO
W święto Świętych Archaniołów, 29 września 2016 roku, w werbistowskim domu nowicjackim w Chludowie pod Poznaniem odbyła się uroczystość złożenia pierwszych ślubów zakonnych.

Na ręce o. Eryka Koppy SVD, przełożonego Polskiej Prowincji SVD, śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa złożył Aleksandr Babynin z Regii Ural.

Dostąpił on tej łaski po rocznym przygotowaniu duchowym pod przewodnictwem o. Franciszka Bąka SVD, magistra nowicjatu. Teraz rozpocznie studia teologiczno-filozoficzne w Petersburgu.

O. Eryk w swej homilii podkreślił znaczenie kultu aniołów w życiu Kościoła i ich pomocy w radosnym i owocnym wypełnianiu złożonych ślubów zakonnych, które wiążą w jedną wspólnotę Werbistów mężczyzn z różnych języków i narodów. Skarb ten dostrzegł nasz Założyciel, św. Arnold Janssen SVD, który swe dzieło misyjne poświęcił również anielskiej opiece.

Dziękujemy wszystkim, którzy prowadzili Aleksandra do złożenia pierwszych ślubów zakonnych. Wdzięczność kierujemy również w stronę naszych Dobrodziejów i Przyjaciół, dzięki których współpracy i pomocy dzieło misyjne może się rozwijać. Prosimy o modlitwę za Aleksandra, by złożone śluby były dla niego drogą uświęcenia siebie i tych, których na swej drodze spotka.

Więcej fotografii

0
0
0
s2sdefault