dzmzkwietn2016 90px24 listopada w Kościele Katolickim obchodzimy wspomnienie 117 męczenników wietnamskich - Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy. Z tej okazji zapraszamy na obchody Dnia Modlitwy za Kościół w Wietnamie.

Za wstawiennictwem świętych męczenników chcemy modlić się, aby Kościół w Wietnamie rozwijał się i cieszył prawdziwą wolnością. Wietnamczycy są naszymi sąsiadami i poprzez naszą modlitwę za nich pragniemy wyrazić naszą solidarność z ich narodem w walce o lepszą przyszłość.

24 listopada 2016 roku, o godzinie 18:00. zostanie odprawiona Msza św. w Bazylice św. Krzyża w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 3). Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z księżmi i siostrą z Wietnamu, duszpasterzami wietnamskich imigrantów w Polsce.

_auto_generated_thumb_

W przygotowanie obchodów Dnia Modlitw za Kościół w Wietnamie włączyły się: Fundacja Ośrodek Migranta Fu Shenfu, Polska Prowincja Zgromadzenia Słowa Bożego oraz Caritas Polska.

W Polsce mieszka i pracuje około 50 tys. Wietnamczyków, ale często się nie znamy i nie wiele o sobie wiemy. W Warszawie katolicy wietnamscy modlą się w dwóch małych kapicach: w Wólce Kosowskiej oraz przy centrum handlowym na ul. Marywilskiej.

Wietnamczycy przyjeżdżają do Polski za pracą i lepszym życiem. Tak robili i robią również dzisiaj Polacy emigrując głównie do Wielkiej Brytanii. Poszukiwanie lepszych warunków życia jest odwiecznym motywem migracji. Przypomina o tym papież Franciszek, który w orędziu na Światowy Dzień Migranta w tym roku napisał: „Migranci są naszymi braćmi i siostrami poszukującymi lepszego życia (…) Czyż nie jest pragnieniem każdego poprawienie swoich warunków życiowych i osiągnięcie uczciwego i słusznego dobrobytu, który by mógł dzielić ze swoimi bliskimi?”.

Polska Prowincja SVD, a szczególnie Ośrodek Migranta Fu Shenfu z Warszawy, od lat włącza się czynnie w pomoc i duszpasterstwo wśród imigrantów wietnamskich.

Plakaty Dnia Modlitw za Kościół w Wietnamie pobrać można bezpośrednio ze strony Ośrodka Migranta Fu Shenfu.

Jeśli planujecie Państwo wziąć udział w ochodach Dnia Modlitw za Kościół w Wietnamie, zachęcamy do potwierdzenia swojego przybycia na Faceboku: https://www.facebook.com/events/218769775215460/

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1