WARSZAWA
15 stycznia 2017 roku obchodziliśmy w Kościele Katolickim Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To ważny dzień przede wszystkim dla prowadzonego przez nas Ośrodka Migranta Fu Shenfu z Warszawy.

Aby przybliżyć Wam pracę Ośrodka prezentujemy artykuł "Ludzie w drodze", zamieszczony w styczniowym numerze miesięcznika "Misjonarz".

S. Maria Werner FMM oraz o. Jacek Gniadek SVD opisują w nim pracę i zaangażowanie wolontariuszy w Ośrodku Migranta Fu Shenfu.

(…) „Wy także miłujcie cudzoziemca, boście sami byli cudzoziemcami w ziemi egipskiej (Pwt 10,19). Franciszek w swoim orędziu wskazuje, że zjawisko migracji nie jest oderwane od historii zbawienia, a wręcz stanowi jej część – czytamy w artykule.

W czerwcu ub.r. wróciłem z Zambii i po sześciu latach przerwy powróciłem do pracy z migrantami w Fu Shenfu – pisze o. Jacek Gniadek SVD. - W odpowiedzi na wysłane do trzech sąsiednich parafii ogłoszenie zgłosiło się ośmiu wolontariuszy do nauczania polskiego. Mówiono mi po powrocie z Afryki, że ludzie w Polsce z niechęcią odnoszą się do migrantów, ale mam zupełnie inne doświadczenie.” (…)

Pełny tekst artykułu znaleźć można na stronie Ośrodka Migranta (www.migrant.pl)

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1