LUBLIN
15 stycznia 2017, w 103. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy (ŚDMiU), w Kościele Akademickim KUL odbyła się Msza Św. pod przewodnictwem bp Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

Po wspólnej Eucharystii odbyło się spotkanie z wiernymi i dyskusja, która była wstępem do konferencji "Oblicza i wyzwania imigracji w Polsce", która miała miejsce następnego dnia na KUL-u.

W homilii Biskup przypomniał słowa papieża Franciszka, że imigranci i uchodźcy stanowią część historii zbawienia. Bóg chce w tych ludziach objawić swoją chwałę. Chce objawić swoich proroków, aby Jego zbawienie dotarło aż po krańce ziemi. Jest to tak wielkie i trudne wyzwanie, że dla wielu katolików duchownych i świeckich jest praktycznie niewykonalne – mówił biskup Zadarko.

Biskup zachęcił zebranych do codziennej modlitwy za uchodźców. Przypomniał wezwanie Franciszka z Wawelu, który w odpowiedzi na jego pytanie dotyczące kryzysu uchodźczego w Europie, prosił Polaków, aby modlili się godzinę tygodniowo w intencji uchodźców.

We wspólnej Eucharystii uczestniczyli ojcowie. Andrzej Pietrzak SVD i Jacek Gniadek SVD, którzy byli jednymi z głównych organizatorów tegorocznych obchodów ŚDMiU w Lublinie.

Oprawę muzyczną przygotowały Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi ze wspólnoty w Lublinie.

     

     

     

     

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1