CHLUDOWO
W werbistowskiem Domu Misyjnym Św. Stanisława Kostki w Chludowie odbyło się jednodniowe odosobnienie Poznańskiej Grupy Medytacyjnej.

Na program sesji złożyła się modlitwa medytacyjna, brewiarzowa, praca z ciałem a także medytacyjna wędrówka po klasztornym parku.

Dla kilkunastu osób, które 17 czerwca 2017 przyjechały do Chludowa, był to czas swoistego „wyjścia na pustynię”. Przez cały dzień odosobnienia obowiązywało ścisłe milczenie, które jest fundamentalnym warunkiem owocnej praktyki duchowej. Wspólna modlitwa medytacyjna na terenie pięknego chludowskiego klasztoru była cennym doświadczeniem trwania w Miłującej Obecności przed Bogiem.

Rektor domu, o. Jan Wróblewski SVD w homilii podczas mszy św., odprawionej na zakończenie odosobnienia, przytoczył słowa kard. Blooma: „Kto medytuje, przestał uciekać. Od siebie”, które dobrze oddają jeden z istotnych aspektów drogi duchowej.

Po mszy św. uczestnicy odosobnienia zapoznali się z historią domu zakonnego w Chludowie, odwiedzili izbę pamięci poświęconą o. Marianowi Żelazkowi SVD a także zapoznali się z życiem o. Ludwika Mzyka SVD - błogosławionego męczennika z II wojny światowej.

O. Wróblewski dziękując Poznańskiej Grupie Medytacyjnej za przyjazd i obmodlenie mieszkańców domu, zaprosił ją na kolejne odosobnienie do Chludowa.

Dariusz Hybel

Polecamy

  • 1