EŁK
17 czerwca odbyła się w Ełku Stacja Młodzieżowa I Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej pod hasłem „Idźcie i głoście”. W wydarzeniu czynny udział wzięli werbiści z Pieniężna i z krajów misyjnych oraz Siostry SSpS.

Spotkania z misjonarzami, świadectwa wiary, „aleja misyjna”, koncerty muzyczne i msza święta - to wszystko znalazło się w programie Kongresu.

Słowa będące hasłem Kongresu Jezus wypowiedział do apostołów przed wniebowstąpieniem. Te słowa Jezus mówi dzisiaj do nas. To my dzisiaj mamy iść i głosić, bo jesteśmy Kościołem, który z natury jest misyjny, a więc posłany – powiedział bp Mazur do zgromadzonej młodzieży.

Przez wieki z Polski są posyłani misjonarze i misjonarki aż po krańce Ziemi. Obecnie pracuje ponad 2 tys. misjonarzy i misjonarek w krajach misyjnych i ponad tysiąc na Wschodzie. Wśród nich jest 9 naszych kapłanów. (...) Kongres misyjny ma nam przypomnieć, że to z miłości do nas Jezus Chrystus przyszedł na świat, dla naszego zbawienia. (...) Ma ożywić naszą świadomość misyjną i przypomnieć, że Jezus nas potrzebuje – mówił bp Mazur.

Po Eucharystii bp Mazur dokonał aktu posłania ks. Wojciecha Szypulewskiego, który będzie pracował w Chile. Rozesłał także młodzież, aby jako misjonarze i misjonarki niosła Chrystusa w swoich środowiskach.

Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na agapę oraz możliwość doświadczenia skrawka misji w „Alei Misyjnej”. Zgromadzenia misyjne oraz wspólnoty młodzieżowe naszej diecezji przygotowały stoiska. Następnie odbył się koncert suwalskiego zespołu Młodzi z Bogiem.

Spośród werbistów swoją pracą i wiarą dzielili się ojcowie Zdzisław Grad z Madagaskaru i Wojciech Pawłowski z Sudanu Południowego. Nie zabrakło przedstawicieli werbistów z Pieniężna i Białegostoku. Młodzież miała okazję poznać nasz charyzmat i dzieło.

Kongres zakończył się modlitwą Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji misji, misjonarzy, darczyńców.

   

Fot za: www.diecezjaelk.pl

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1