CHLUDOWO. 28 maja, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w Domu Misyjnym św. Stanisława Kostki w Chludowie, Mark OKUK SVD odnowił na jeden rok swoje śluby zakonne: ubóstwa czystości i posłuszeństwa.

Uroczystość odbyła się w klasztornej kaplicy podczas Euchrarystii, której przewodniczył i homilię wygłosił o. Jan Wróblewski SVD, rektor wspólnoty z Chludowa.

marek okuk02W ceremonii wzięli udział współbracia należący do chludowskiej wspólnoty oraz misjonarze z Papui Nowej Gwinei: o. Marian Faliszek SVD oraz o. Andrzej Fałat SVD. Obecna była także wspólnota Sióstr Misyjnych, mieszkających w Chludowie.

Marek Gende Okuk SVD pochodzi z diecezji Kundiawa na Papui Nowej Gwinei. Do Polski przybył w sierpniu 2016 roku. Z zawodu jest nauczycielem matematyki. Od października rozpoczął naukę języka polskiego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jesienią tego roku rozpocznie studia teologiczne w Misyjnym Seminarium Duchownym w Pieniężnie, gdzie będzie się przygotowywał do złożenia ślubów wieczystych i przyjęcia święceń kapłańskich.
(za: chludowo.werbisci.pl)

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1