CHLUDOWO. W niedzielę 16 lipca zakończyły się w Chludowie zmagania sportowe w w ramach XIII Parafiady Królowej Pokoju. W finałowym meczy piłki nożnej Prawica Boga ze Złotnik pokonała w rzutach karnych 4:2 Trzcinę Nadłamaną z Chludowa.

Finałowy mecz piłki nożnej w niedzielny wieczór był, tradycyjnie już, ostatnim akordem odbywającej się od 13 lat parafialnej imprezy sportowej w podpoznańskim Chludowie. Trzecie miejsce zajęła drużyna Nasienie Zbawienia.

Piłka nożna to jedna z 7 dyscyplin rozgrywanych podczas trwającej dwa tygodnie parafialnej spartakiady. W siatkówkę, w grze w bule, badminton, nordic walking, biegach, wędkarstwie wzięło udział w sumie około 250 osób: dzieci i młodzieży, kobiet i mężczyzn.

Ale parafiada to nie tylko sport i zabawa , to także nauka ludzkiej solidarności – w tym roku wszystkie działania nakierowane były na pomoc dla dzieci z Madagaskaru, gdzie prowadzą swoje placówki misjonarze werbiści, którzy właśnie w Chudowie mają parafię i dom zakonny.

Parafiada to atrakcyjna forma ewangelizacji – tłumaczy o. Mirosław Piątkowski SVD, organizator parafiady. - Choć po dwóch tygodniach intensywnej pracy jestem nieludzko zmęczony, wiem, że za rok znów tu przyjadę. Bo po raz kolejny mam podane jak na dłoni dowody na to, że sport fantastycznie uczy działania w zespole, współodpowiedzialności, otwarcia na drugiego człowieka, poszanowania jego inności, pokory wobec własnej słabości, dźwigania przegranej i radości z wygranej, także cudzej. A stąd już krok do wejścia na drogę prowadzącą do Boga, do którego w dzisiejszym świecie i młodym, i starszym, coraz dalej. Dzięki parafiadzie niektórzy przypominają sobie, że kiedyś w życiu słyszeli o Bogu i które drogi prowadzą w jego miejscowości do kościoła. (za: Głos Wielkopolski)

blog comments powered by Disqus
0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1