OCYPEL. 6 sierpnia, podczas IV turnusu Wakacji z Misjami w Ocyplu, odbyła się premiera spektaklu "Dawid i Goliat", wieńcząca dziesięciodniowe warsztaty teatralno-muzyczne.

Premiera została entuzjastycznie przyjęta przez zgromadzoną publiczność, składającą się głównie z gości zaproszonych na przedstawienie.

"Dawid i Goliat" to kolejny spektakl biblijny prezentowany podczas wakacyjnych warsztatów odbywających się w Ocyplu już po raz dwudziesty. W ubiegłych latach prezentowano przedstawienia oparte między innymi na Księdze Jonasza, Księdze Wyjścia i Księdze Tobiasza.

Warsztaty teatralno-muzyczne już od wielu lat integralnie wpisują się w program formacyjny realizowany podczas letnich turnusów Wakacji z Misjami - mówi o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie, organizatora Wakcjacji z Misjami. - Stanowią przy tym niebanalną, autorską propozycję edukacji artystyczno-religijnej dzieci i młodzieży.

W tegorocznych warsztatach uczestniczyło 110 osób. Prowadzone one były przez Marzenę Lamch-Łoniewską oraz aktorów katowickiego Teatru Franciszka - Mariusza Kozubka, Anné Wilaszek i Piotra Solorza.

W tym roku w 31 edycji Wakacji z Misjami wzięło udział prawie 600 dzieci, młodzieży i dorosłych - uczestników i opiekunów.

          

Polecamy

  • 1