W ubiegły weekend, 19-21 sierpnia, odbyło się w Jastarni spotkanie ministrantów werbistowskich parafii. Zorganizowane zostało przez Apostolat Powołaniowy Polskiej Prowincji SVD.

Spotkanie odbyło się w Ośrodku Duszpastersko-Wypoczynkowy im. św. Jana Pawła II, należącym do Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA z Białegostoku.

W spotkaniu udział wzięło około 40 ministrantów, ich opiekunów i duszpasterzy z werbistowskich parafii z Kleosina, Pieniężna i Templewa. 

Nasze tegoroczne spotkanie z przyczyn od nas niezależnych było bardzo krótkie. Trwało tylko 3 dni, zatem czas ten poświęciliśmy głównie wypoczynkowi i wzajemnemu poznaniu się - mówi o. Paweł Gałła SVD, główny organizator spotkania. - Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować dłuższy wyjazd i wówczas przygotujemy pełny program rekolekcyjno-wypoczynkowy.

W czasie spotkania nie zabrakło wspólnej Eucharystii, wypraw nad morze i Zatokę Gdańską. Uczestnicy skorzystali też z atrakcji parku linowego.

Mszy św. niedzielnej, w której zwyczajowo uczestniczą też mieszkańcy Jastarni i wypoczywający w mieście goście, przewodniczył o. Edward Konkol SVD, prezes Stowarzyszenia DROGA.

Werbiści prowadzą w Polsce 15 parafii, tak w dużych miastach jak i niewielkich wioskach. Kilka z nich funkcjonuje bezpośrednio przy naszych Domach Misyjnych (Rybnik, Bytom, Olsztyn, Nysa). Najnowszą werbistowską parafią jest Parafia św. Jadwigi Śląskiej na warszawskim Żeraniu, którą oficjalnie przejęliśmy 1 sierpnia.

       

Polecamy

  • 1