RZESZÓW. 26 sierpnia w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym w Rzeszowie odbyło się doroczne Spotkanie Przyjaciół Misji z Rodziny Arnoldowej. Tym razem gościem spotkania był o. Andrzej Borek SVD, misjonarz w Demokratycznej Republice Kongo.

O. Andrzej podczas opowieści o swojej pracy pokazał uczestnikom przeźrocza ilustrujące życie ludzi i swoje posługiwanie w tym afrykańskim kraju.

Centralnym punktem wydarzenia była Msza święta. W homilii o. Andrzej skierował do uczestników słowa zachęty do dalszego zaangażowania w dzieło misyjne Kościoła i samych werbistów.

W programie spotkania znalazł się także różaniec misyjny w intencji misji i powołań, projekcja filmu "Misja Boliwia" o pracy o. Piotra Nawrota SVD w Boliwii, agapa oraz, odmówiona na zakończenie, Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji misyjnego dzieła Kościoła. Zebrani łączyli się duchowo z pielgrzymami na Jasnej Górze, gdzie odbywały się centralne obchody z okazji 300. rocznicy koronacji ikony Matko Boskiej Częstochowskiej.

Wraz z o. Andrzejem Rzeszów odwiedził - jak co roku - o. Wiesław Dudar SVD, Dyrektor Referatu Misyjnego z Pieniężna, instytucji organizującej spotkania rejonowe Przyjaciół Misji, oraz kleryk Arkadiusz Kosznik SVD. O. Dudar przedstawił różnorodne akcje misyjne prowadzone przez Referat Misyjny w Pieniężnie.

Spotkania rejonowe odbywają się regularnie raz w roku w kilku regionach Polski. W tym roku zorganizowane zostanie jeszcze spotkanie w Szczecinie i Koluszkach.

               

Polecamy

  • 1