SZCZECIN. W niedzielę 3 września w Parafii św. Jana Ewangelisty w Szczecinie odbyło się doroczne rejonowe Spotkanie Przyjaciół Misji.

Na spotkanie, którego gościem był o. Andrzej Danilewicz SVD, prowincjalny Sekretarz ds. Misji, przybyli tradycjnie rodzice i krewni misjonarzy, dobrodzieje misji oraz członkowie kół misyjnych.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową w intencji misji i nowych powołań misyjnych. W tych intencjach modlono się również podczas koronki do Miłosierdzia Bożego. Modlitwom polecano także zmarłą w lipcu Feliksę Sadowską, wieloletnią animatorkę misyjną z rejonu szczecińskiego.

Zebrani obejrzeli film pt. "Misja Boliwia", przedstawiający pracę o. Piotra Nawrota SVD, muzykologa zajmującego się muzyką renesansu i baroku byłych redukcji jezuickich w Ameryce Łacińskiej. O. Andrzej Danilewicz wygłosił prelekcję pt. „50 lat od wielkiego przełomu. Jak werbiści otworzyli powojenną Polskę na misje”. Przewodniczył także Mszy świętej i wygłosił okolicznościową homilię, w której podziękował zebranym za dotychczasowe zaangażowanie misyjne i zachęcił do dalszej aktywności na tym polu.

O. Wiesław Dudar SVD, organizator spotkania i dyrektor Referatu Misyjnego w Pieniężnie, zapoznał zebranych z aktualnymi i planowanymi akcjami misyjnymi prowadzonymi przez polskich werbistów. Podziękował też za złożone ofiary i dary na misje.

Kolejne rejonowe Spotkanie Przyjaciół Misji odbędzie się jeszcze tej jesieni w Koluszkach. O jego dokładnym terminie poinformujemy na naszej stronie internetowej.

               

     

Polecamy

  • 1