WARSZAWA. Można już zamawiać książkę "Misja Panama" autorstwa o. Józefa Gwoździa SVD. Zamówienia można dokonywać na specjalne dedykowanej stronie internetowej www.misjapanama.com.pl.

Książka, wydana przez Wydawnictwo GOTÓW, stanowi cegiełkę w projekcie "Bilet dla Brata 2.0", dzięki któremu będzie można sfinansować część kosztów wyjazdu polskiej młodzieży na Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie.

Książka jest skierowana przede wszystkim do młodych, którzy planują wyjazd na ŚDM Panama 2019, a także do tych, którzy będą musieli pozostać w Polsce, ale chcą łączyć się z rówieśnikami i aktywnie uczestniczyć w przygotowaniach do wielkiego święta młodych. O. Józef opowiada w niej o drodze swojego powołania i o pracy misyjnej, przybliżając jednocześnie bogactwo kulturowe i piękno Panamy.

Jest ona efektem wielu nieoczekiwanych, ale – jak się okazało – bardzo ważnych spotkań, niespodziewanych zdarzeń i różnych „zbiegów okoliczności” - pisze o. Józef na swojej stronie internetowej www.misjapanama.pl. - Nigdy jej nie planowałem. A jednak… tak działa Pan Bóg. Przekracza nasze ograniczenia.

Prezentacja książki odbyła się 21 września 2017 roku w ramach konferencji prasowej w Siedziebie Sekretariatu Komisji Episkopatu Polski poświęconej m.in. stanowi przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Panamie w 2019 roku.

O. Józef Gwóźdź SVD otrzymał święcenia kapłańskie w Pieniężnie w 2005 roku. Pracował w Meksyku i Nikaragui, a od 2013 roku pracuje w Panamie. Kilka dni temu, ze względu na stan zdrowia, musiał opuścić parafię Bocas del Toro, o której pisze w książce.

Polecamy

  • 1