KOLUSZKI. 15 października w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbyło się ostatnie w tym roku rejonowe Spotkanie Przyjaciół Misji Rodziny Arnoldowej.

Spotkanie rozpoczęto modlitwą różańcową w intencji misji i nowych powołań misyjnych. Następnie odbyła się Eucharystia, której przewodniczył o. Krzysztof Malejko SVD, misjonarz z Wietnamu. On też wygłosił okolicznościową homilię.

Po Mszy świętej odbyła się projekcja filmu pt. "Misja Boliwia", opowiadającego o pracy o. prof. Piotra Nawrota SVD. Po niej o. Krzysztof przybliżył realia swojej pracy w Wietnamie. Przy pomocy przeźroczy i eksponatów przedstawił codzienne życie, troski i radości mieszkających tam ludzi. Świadectwo pracy na Ukrainie dała również s. Marta Witos SSpS. Spotkanie zakończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego i agapą.

Opócz wymienionych misjonarzy, w tegorocznym spotkaniu w Koluszkach wzięli udział także: o. Wiesław Dudar SVD, s. Danuta Piasecka SSpS i s. Kamila Kubiak SSpS.

O. Krzysztof Malejko głosił Słowo Boże podczas wszystkich Mszy św niedzielnych odprawianych w Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach. Tym samym parafianie mieli okazję poznać i wesprzeć dzieło misyjne prowadzone przez werbistów.

Organizatorem spotkania rejonowego Przyjaciół Misji w Koluszkach jest Referat Misyjny z Pieniężna. Serdeczne pozdziękowania składamy ks. proboszczowi Krzysztofowi Nowakowi, pozostałym kapłanom oraz parafianom za gościnność, miłe przyjęcie i otwartość na potrzeby Kościoła misyjnego.