LUBLIN. W dniach 14-16 października w Domu Misyjnym Słowa Bożego w Lublinie zaprezentowano wystawę zatytułowaną "Chińskie rysy Maryi". Wystawę mogli obejrzeć mieszkańcy i pracownicy domu, oraz osoby odwiedzające lubelskie Biuro Misyjne.

15 października zwiedzili ją członkowie Grupy Wsparcia Misji SVD podczas ich comiesięcznego spotkania. 

To już kolejne miesjce, w którym można było oglądać wystawę. Wcześniej prezentowana była w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie, Parafii pw. Matki Teresy z Kalkuty w Chełmie oraz Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Kodrąbiu, w diecezji Częstochowskiej. 16 października prezentowana była jeszcze w Kościele Akademickim KUL, a następnie (17-18 października) w jednej ze szkół w Lublinie.

W Niedzielę Misyjną, 22 października, oglądać będzie ją można jeszcze w Kościele Seminaryjnym Archidiecezji Lubelskiej, zaś w dniach 23-27 października w budynku Wydziału Pedagogiki, Politologii i Stosunków międzynarodowych na KUL, gdzie połączona będzie z akcją "Porozmawiaj z misjonarzem...".

Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzueum Misyjno-Etnograficznego z Pieniężna, a udostępniana jest przez Referat Misyjny Domu Misyjnego Słowa Bożego w Lublinie.

      

      

    

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1