EŁK. 21 października odbyła się w Ełku stacja dorosłych w ramach I Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej. Aktywnie uczestniczyli w niej werbiści, którzy wygłosili konferencje i spotkali się z gośćmi na stoisku misyjnym.

Za pośrednictwem telemostu część modlitwy różańcowej odmówił z uczestnikami kongresu o. Mirosław Wołodko SVD oraz siostry zakonne i świeccy z Togo.

kongr miselk 102017 plakatKongres rozpoczął się od Mszy św. odprawionej w kościele św. Rafała Kalinowskiego w Ełku, której przewodniczył bp Jerzy Mazur SVD, ordynariusz Diecezji Ełckiej. W homilii skoncentrował się na pytaniu: czy misje są potrzebne dzisiaj? Przypomniał między innymi słowa św. Jana Pawła II, który mówił, że "misje są sprawą wiary, są dokładnym wskaźnikiem naszej wiary w Chrystusa i w Jego miłość ku nam".

Po Eucharystii, odmawiając modlitwę różańcową, uczestnicy przeszli do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na dalszą część spotkań kongresowych. Tutaj wygłoszono szereg konferencji, wśród których znalazły się dwie zaprezentowane przez werbistów. O. Kazimierz Szymczycha SVD, Sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji wygłosił konferencję na temat "Z chrztu świętego i bierzmowania jesteśmy uczniami misjonarzami", zaś o. Andrzej Danilewicz SVD, Sekretarz ds. Misji Polskiej Prowincji SVD na temat "Jak realizować powołanie do działalności misyjnej ze Zgromadzeniami zakonnymi?".

Werbiści z Pieniężna zaprezentowali Zgromadzenie na stoisku misyjnym. Duża część wystawy misyjnej również poświęcona była werbistom i prowadzonej przez nich działalności misyjnej. 

I Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej "Idźcie i głoście" zorganizowany został w 3 etapach. W czerwcu 2017 odbyła się Stacja Dzieci oraz Stacja Młodzieży, zaś w październiku 2017 roku Stacja Dorosłych.

            

      

Więcej informacji i fotografii z Kongresu można znaleźć TUTAJ.

 

Polecamy

  • 1