KATOWICE. Studentki i absolwentki śląskich uczelni, działające w Werbistowskim Wolontariacie Misyjnym APOLLOS, w odpowiedzi na zachętę papieża Franciszka, by wstać z kanapy i ruszyć w świat, postanowiły wyjechać do Boliwii.

Celem młodych ludzi jest wolontariat misyjny w czasie wakacji. Na miejscu chcieliby wspierać Siostry w pracy z dziećmi.

Agnieszka Kowalik, Aleksandra Poniatowska, Celina Depta i Magdalena Stelmach stworzyły stronę internetową "Śląska Misja Boliwia", gdzie prezentują cele swojego wyjazdu, swoje marzenia i plany związane z wolontariatem misyjnym.

W trakcie naszego wolontariatu będziemy skupiać się na rozwijaniu talentów i zdolności dzieci - piszą dziewczyny. - Będziemy kształtować postawy i zachowania dzieci sprzyjające nawiązywaniu poprawnych relacji z ich rówieśnikami. Nasz wolontariat to misja, podczas której chcemy ewangelizować mieszkańców Boliwii.

Taki wyjazd łączy się ze sporymi kosztami. Wolontariuszki szacują, że do czerwca 2018 roku muszą zebrać 25 tys. zł. Dlatego zachęcają i proszą o wsparcie. Każda złotówka pomaga im spełniać swoje marzenia. Nie warto się zastanawiać.

Projekt "Śląska Misja Boliwia" powstał we współpracy z Katolicką Fundacją Młodzi dla Młodych. Więcej o nim znaleźć można na stronie internetrowej www.misjaboliwia.pl.

slaskamisjaboliwia osoby