PIENIĘŻNO. Referat Misyjny z Pieniężna zaprasza do włączenia się w XXIV edycję Akcji Pomocy Kierowców na rzecz Misyjnych Środków Transportu, zwaną powszechnie Akcją św. Krzysztofa.

Bez środków transportu misjonarze nie są w stanie efektywnie pomóc powierzonym sobie ludziom. Stawka jest tym większa, gdy w grę wchodzi życie, zdrowie, przyszłość i zbawienie ludzi, którzy bardzo często zostali pozostawieni samym sobie.

W tym roku o pomoc w dofinansowaniu zakupu pojazdów proszą:

  • br. Jerzy Kuźma SVD z Papui Nowej Gwinei, s. Agnieszka Kobiałka SSpS z RPA, s. Beata Grodź SSpS z Ghany – do pracy w służbie zdrowia
  • Centrum Św. Antoniego w Jogipet w Indiach – do pracy wśród trędowatych
  • werbiści z Jharsuguda w Indiach – do pracy wśród migrantów
  • misjonarze z Guwahati w Indiach, Fianarantsoa na Madagaskarze, z Amazonii w Brazylii, z Togo i z Dili z Timoru Wschodniego – do pracy pastoralnej
  • misjonarze z Brazylii, Indii i Indonezji - zakup motocykli do pracy pastoralnej
  • duszpasterze z Kukuom w Ghanie  - pomoc w zakupie opon do autokaru dowożącego dzieci do szkoły podstawowej

Tradycyjnie drobnymi kwotami chcielibyśmy wspomóc misjonarzy w utrzymaniu misyjnych samochodów, motocykli i łodzi, a szczególnie samochodu ze Szkoły Beatrix w Puri, założonej przez o. Mariana Żelazka SVD.

"1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr" - to hasło od lat towarzyszy werbistowskiej Akcji św. Krzysztofa. W duchu wdzięczności ofiarę złożyć mogą nie tylko sami kierowcy, ale i pasażerowie.

Dzięki życzliwości i wielkiemu sercu darczyńców w ubiegłym roku udało się pomóc w dofinansowaniu zakupu pojazdów do pracy duszpasterskiej dla: o. Mirosława Dybasia i o. Mirosława Wołodki z Togo, o. Andrzeja Mochalskiego i o. Adama Klinikowskiego z Argentyny oraz o. Józefa Mazura z Liberii. Pomogliśmy także w dofinsowaniu zakupu samochodów do celów pastoralnych lokalnym duszpasterzom z Indii i Togo, a Siostrom Służebnicom Ducha Świętego z Kukuom w Ghanie w zakupie autokaru szkolnego. 4 motocykle otrzymali duszpasterze w Indiach aby mogli łatwiej docierać do parafian żyjących w niewielkich grupach. Udało się pomóc w naprawie samochodu misjonarzom z parafii św. Arnolda w Czadzie i ciągnika rolniczego w Zimbabwe. Z uzyskanych funduszy udało się wesprzeć kilkunastu misjonarzy w utrzymaniu misyjnych pojazdów z najbiedniejszych parafii w krajach misyjnych oraz tradycyjnie wesprzeć utrzymanie pojazdów w założonej przez o. Mariana Żelazka Szkole Beatrix i leprozorium w Puri.

Akcja św. Krzysztofa trwa przez cały rok. Ofiary przekazywać można na konto Referatu Misyjnego z Pieniężna - zob. www.pomocmisjom.werbisci.pl.
Więcej informacji uzyskać można w Referacie Misyjny pod nr tel. +48 55 242 92 43 (w godz. 7.30 - 14.30) lub adresem email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

0
0
0
s2sdefault

Polecamy

  • 1