PIENIĘŻNO. Znamy już pierwsze szczegóły tegorocznego XI Czuwania Modlitewnego Rodziny Arnoldowej, które tradycyjne odbędzie się na Jasnej Górze w Częstochowie w dniach 6-7 kwietnia.

Spotkanie, któremu przewodniczyć będzie bp Andrzej Czaja, ordynariusz Diecezji Opolskiej, poświęcone będzie m.in. osobie o. Mariana Żelazka SVD, którego 100. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

Hasłem tegorocznego spotkania będą słowa „To się Polsce należało! To się Chrystusowi należało!", które nawiązują właśnie do rocznicy urodzin o. Żelazka oraz do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pragniemy wyśpiewać płynące z głębi serca "Te Deum" za odzyskaną 100 lat temu niepodległość i prosić o błogosławieństwo Trójjedynego Boga dla Ojczyzny, rządzących i wszystkich jej mieszkańców - mówi o. Wiesław Dudar SVD, dyrektor Referatu Misyjnego z Pieniężna, który wraz z Polską Prowincją organizuje spotkanie. - Chcemy też dziękować za dar życia i owocnej posługi misyjnej o. Mariana Żelazka wśród trędowatych i zepchniętych na margines życia w Indiach.

W czasie Czuwania nie zabraknie modlitwy w intencji misjonarzy i misjonarek oraz Przyjaciół misyjnego dzieła Kościoła. Przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani pragniemy prosić o dar nowych powołań misyjnych do zgromadzeń założonych przez św. o. Arnolda Janssena, w szczególności w naszej Ojczyźnie - dodaje o. Dudar.

Jednym z istotnych punktów spotkania będzie wręczenie tegorocznych nagród im. o. Mariana Żelazka. 

Zobacz plan czuwania i inne istotne informacje.

Polecamy

  • 1