Rwanda, Boliwia, Kolumbia i Paragwaj to najdalsze zakątki świata, w których posługiwali nasi wolontariusze na tegorocznych wyjazdach misyjnych. Byli także bliżej - na Ukrainie i Białorusi.

W miniony weekend (5-7 października) wolontariusze dzielili się swoimi świadectwami w czasie spotkania Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego „Apollos”, które odbyło się w Chludowie koło Poznania. 

Na spotkanie przybył również o. Piotr Nawrot SVD, który od 38 lat posługuje na misjach dzieląc się swoim muzycznym talentem. Dziękował wolontariuszom za ich dotychczasowe zaangażowanie i mówił o potrzebie udziału świeckich na misjach.

Weekendowe spotkania wolontariuszy są okazją do nawiązania nowych przyjaźni, przygotowaniem do wyjazdów na doświadczenia misyjne, a przede wszystkim czasem pogłębiania relacji z Panem Bogiem poprzez wspólną modlitwę, adorację i udział w Eucharystii.

Wszystkich, którym na dźwięk słowa "wolontariat" serce zaczyna bić mocniej zapraszamy na kolejne ogólnopolskie spotkanie do Warszawy, które odbędzie się w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018.

Nie da się ukryć, że liczba naszych wolontariuszy stale wzrasta, co bardzo nas cieszy. Dlatego w tym roku rozpoczynamy cykl spotkań regionalnych, które będą odbywać się w Rybniku, Poznaniu i Gdańsku. Szczegółowych informacji można zaczerpnąć drogą mailową od o. Michała Śledzińskiego SVD (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub systematycznie zaglądając na fanpag'a Apollosa.

Magdalena Stelmach